اهمیت چرخش ستون فقرات در ورزش روزانه

اهمیت چرخش ستون فقرات در ورزش روزانه

ورزش ستون فقرات:آیا سبک زندگی فعال یا غیر فعال دارید؟ مهم است که فعال باشیم و فعالیت بدنی منظم داشته باشیم. در واقع، ورزش  چرخش ستون فقرات یکی از مهم ترین چیزهایی است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

مشابه تمرین تکیه گاه بنشینید. هوا را از ریه ها خارج نمایید و شکم را به سمت ستون فقرات بکشید در حالی که تنه را به سمتی می چرخانید کمر را گرد کنید. هوا را به ریه ها وارد نمایید ستون فقرات را صاف کنید و تنه را به موقعیت اولیه بازگردانید. تمرین را در سمت دیگر تکرار نمایید. تمرین را با کشش چهار سر ران دراز کشیده به پهلو دنبال کنید.

زمان بندی تمرینی

ورزش ستون فقرات:زمان بندی تمرینات هوازی بیش از هر فعالیت دیگری در نظر گرفه شده است. مراحل بارداری توانایی تان را برای انجام دادن سریع حرکات کاهش خواهد داد. زمانی که شما در دوران بارداری برای دوره زمانی مشخصی صرف نظر از شدت فعالیت حرکاتی را اجرا می کنید مزایای تمرینی بسیرای به دست خواهید آورد.

هنگامی که از اکثر مردم سوال می شود که چرا تمرینات ورزشی را به طور منظم انجام نمی دهید اغلب پاسخ می دهند: زمان کافی ندارند. زمانی که کارها را بر طبق برنامه ریزی انجام می دهید زمان خوبی را برای ورزش کردن به دست می آورید. پیش از هر چیز یک تقویم تهیه کنید. زیرا در شروع بارداری به مدیریت زمان کمک کرده و دفتر یادگاری بزرگی برای شما به وجود می آورد. همچنین به موارد نگران کننده ای که ممکن است بارداری های بعد را تحت تاثیر قرار دهد کمک می نماید.

اهمیت چرخش ستون فقرات در ورزش روزانه

انجام تمرینات روزانه در لوک های زمانی یک ساعته کار مناسبی نیست. در حقیقت بدن برای اجرای فعالیت روزانه در سطوح ملایم آمادگی دارد. اجرای تمرینات ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای سلامتی کامل شما را تضمین می کند. حداقل ۲۰ دقیقه را به طور روزانه به تمرینات ایروبیک و تمریناتی که عضلات متاثر از بارداری را تقویت کرده و کشش می دهند اختصاص دهید. هدف اصلی برنامه ریزی برای تمرینات اجرای آن است.

 

آمیختن ورزش با زندگی

ورزش ستون فقرات:زمانی که برنامه ای برای تمرینات ندارید به جای ورزش به فعالیت دیگری می پردازید. کارهای یکه باید انجام دهید در تقویم یادداشت نمایید برنامه های بیشتری را برای خودتان در نظر بگیرید. چنانچه همسرتان بخواهد کاری را برایش انجام دهید فقط بگویید تقویمم را چک خواهم کرد. آنها نیاز ندارند بدانند که پیش از این به چه کاری می پرداخته اید.

راه دیگر برای زمانی که در آن به ورزش کردن بپردازید شناختن زمان های تمرین پذیر است. مثلا زمانی که در مطب دکتر برای معاینه شدن منتظرید موقعیتی مناسب برای اجرای تمرینات تنفس شکمی است. یا زمانی که در صف خرید ایستاده اید، در ترافیک هستید و در اتوبوس یا ترن نشسته اید نیز زمان های تمرین پذیر به شمار می روند.

در یک روز آفتابی ماشین را مقداری دورتر از مقصدتان پارک نمایید. به جای آسانسور از پله ها برای بالا و پایین رفتن استفاده کنید. در محل کارتان از تلفن همراه استفاده نمایید و در حالی که با تلفن صحبت می کنید اطراف اداره پیاده روی کنید. در زمان استراحت به پیاده روی بپردازید و یا در زمان خوردن نهار پیاده روی کنید و نهار را بر روی میز کارتان میل نمایید. همچنین می توانید بسیرای از تمرینات کششی و قدرتی را که در این فصل عنوان شد پشت میز کارتان در فواصل کوتاه استراحت در طی روز اجرا کنید. زمانی را به پیاده روی با دوستان اختصاص دهید و یا تا محل کارتان دوچرخه سواری کنید. (سه ماهه اول بارداری)

اینها روش هایی برای آمیختن ورزش با زندگی هستند. همان طور که مسواک زدن در طی روز یک عادت شده ورزش را هم از عادات روزانه قرار دهید. زمانی که خسته شدید استراحت کنید. در زمان استراحت است که بدنتان می تواند از تمام مزایای تمرین استفاده کرده و لذت ببرد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.