وزنه زدن و چربی سوزی

وزنه زدن و چربی سوزی

 

وزنه زدن هم از تمرینات ورزشی موثر برای چربی سوزی بدن به شمار می رود می توانید با کمک وزنه زدن از شر چربی های شکمی خلاص شوید. انواع فعالیت های ورزشی برای کاهش چربی دور شکم موثر و مفید هستند وزنه برداری هم بسیار مفید و تاثیرگذار است.

محققان آمریکایی در مطالعه ای متوجه شدند: مردانی که تمرینات وزنه زدن را بصورت روزانه انجام می دهد، کمتر با خطر افزایش چربی دور شکمی وابسته به سن مواجه می شوند. افزایش سن با مشکل کاهش عضلات و توده عضلانی اسکلتی در ارتباط است و اندازه گیری دور کمر، بهترین شاخص برای تعیین وضعیت بدنی افراد بزرگسال محسوب می شود.

در تحقیقات قبلی، جمعیت های خاص مانند افراد دچار اضافه وزن یا مبتلایان دیابت نوع ۲ متمرکز در دوره های کوتاه مدت از لحاظ اندازه دور کمر مورد بررسی قرار گرفته بودند.اما محققان دانشکده سلامت عمومی هاروارد (HSPH) در یک تحقیق بلندمدت، مردان کاملا سالم با شاخص توده بدنی (BMI) متنوع را مورد مطالعه قرار دادند.

در این تحقیق، ۱۰ هزار و ۵۰۰ مرد سالم در سن ۴۰ سالگی از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۰۸ مورد بررسی قرار گرفته و فعالیت فیزیکی، اندازه دور کمر و وزن آنها در مدت انجام تمرینات ایروبیک یا وزنه زدن اندازه گیری شد.در طول این دوره ۱۲ ساله، تغییرات در سطوح فعالیت بدنی و تأثیر این فعالیت ها بر چربی دور شکم ارزیابی شد.تحقیقات نشان داد که تمرینات ایروبیک در مقایسه با وزنه زدن، نقش کمتری در کاهش وزن ایفا می کنند.

بر این اساس، مردانی که روزانه ۲۰ دقیقه تمرین وزنه زدن انجام داده بودند، با افزایش کمتر (۰.۶۷- سانتی متری) اندازه دور کمر در مقایسه با افرادی که تمرینات ایروبیک انجام داده بودند (۰.۱۶- سانتی متری)، مواجه شدند.محققان تاکید می کنند که تمرین وزنه زدن به کاهش چربی دور شکم مرتبط با افزایش سن بویژه در افراد میانسال کمک می کند.

بدون توجه به هدف شما، تمرین موثر با انتخاب حرکات درست آغاز می شود. بهترین حرکات برای چربی سوزی، تمرینات ترکیبی (اسکوات، ددلیفت و …) با وزنه های بزرگ هستند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.