اطلاعاتی درباره تعیین مقدار وزنه

مقدار وزنه:اگر به استخوانبندی بدنتان اهمیت می دهید برای استحکام  و استخوان سازی  بدن باید  تمرین های وزنه انجام دهید و هر روز  تمرین کنید که عضلات و استخوان ها  فشار وارد شود  ولی نمی توانیم به شما بگوییم  چه مقدار وزنه بلند کنید اما  می توانیم بگوییم مقدار وزنه باید آن قدری باشد که آن را احساس کنید. در اینجا دفعات تکرار اصلا مهم نیست. بلکه انتخاب کردن وزنه ای مهم است که بتواند آخرین تکرار را به مبارزه ای تبدیل کند که به رغم شدت آن بدنتان  بتواند وضعیت صحیح خود را از دست ندهد. هدف شما می تواند رسیدن به شکست عضلانی پس از گذشت تقریبا شش هفته از تمرینات قدرتی باشد.

عضلات و وزنه

از انتخاب وزنه ی مناسب هر تمرین مطمئن شوید. به طور کلی برای کار روی عضلات بزرگ مثل ران، سینه ای و پشت بالاتنه از وزنه های سنگین تر استفاده می شود و برای شانه، بازو و شکمی از وزنه های سبکتر استفاده می شود. هنگامی که روی گروه معینی از عضلات تمرینات گوناگونی اجرا می کنید به کار با وزنه های مختلف نیاز خواهید داشت.

معمولا کار با وزنه ی سنگین روی دستگاه پرس سینه ی مسطح، راحت تر از تمرین با همان وزنه روی دستگاه پرس سینه ی شیب دار است. علت این امر بدلیل  آن است که کار با دستگاه شیب دار سبب درگیر شدن بخش بیشتری از عضلات شانه یعنی گروهی از عضلات کوچک تر در مقابل عضله ی سینه ای در کار با دستگاه شیب دار می شود.امیدوارم این مطلب به دردتان بخورد و دوستان ورزشکار ازاین مطلب استفاده کنند در قسمت ورزش آموزشهای بیشتر وجود دارد در صورت تمایل  مطالب ما را مطالعه کنید و اطلاعات لازم را درباره ورزش کسب کنید مطمنا به دردتان خواهد خورد و در تمرینها از ان استفاده خواهید کرد و خواهید دید که چقدر مفید هستند


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *