پخت حلیم بادمجان مجلسی با استفاده از برنج و لپه

پخت حلیم بادمجان مجلسی با استفاده از برنج و لپه

طرز پخت حلیم بادمجان مجلسی

حلیم بادمجان را با میتوان با روش های بسیار متفاوتی میتوان تهیه نمود در زیر طرز پخت حلیم بادمجان مجلسی را با استفاده از برنج و لپه تهیه کرد و بهتر است گوشتی که در این حلیم استفاد میشود گوشت سردست باشد تا طعم فوق العاده ای به این حلیم بادمجان دهد.

مواد لازم

گوشت سر دست ۳۰۰ گرم
لپه ۵۰ گرم
برنج ۱۰۰ گرم
بادمجان ۳۰۰ گرم
پیاز ۳ عدد
کشک ۳۰۰ گرم
گردو ۵ عدد
نعناع خشک ۲ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم

 

پخت حلیم بادمجان مجلسی با استفاده از برنج و لپه

۱ پیاز را پوست بکنید و بهمراه کمی زردچوبه در روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس تکه های گوشت خام را درون پیاز بریزید و حرارت دهید تا رنگ گوشت ها تغییر کند. چند لیوان اب اضافه کنید و بگذارید با حرارت ملایم گوشت ها بپزند.برنج و لپه را از شب قبل خیس دهید. لپه را با چند لیوان اب بگذارید بپزد تا نرم شود. سپس برنج را به لپه اضافه کنید و اجازه دهید باهم بپزند و لعاب بیندازند.

بادمجان ها پوست بگیرید و بپزید یا درون روغن سرخ کنید. سپس با چنگال له کرده و کنار بگذارید ( در صورتی که میخواهید بادمجان ها را سرخ کنید باید پس از پوست گرفتن نمک بزنید و ۱۵ دقیقه صبر کنید تا اب اضافی بادمجان خارج شود و روغن کمتری برای سرخ کردن مصرف شود ).

کشک را در مقداری اب حل کنید. سپس درون قابلمه برنج و لپه پخته شده بریزید و خوب مخلوط کنید. سپس گوشت پخته ( گوشت را ریش ریش کنید ) ، بادمجان های له شده و گردوهای خرد شده را اضافه نمائید و روی حرارت متوسط مدام بهم بزنید تا مواد ترکیب شوند و حلیم بادمجان جا بیفتد.

نعنا را درون مقداری روغن ۲ دقیقه تفت دهید. ۲ پیاز دیگر را نیز خلالی ریز کرده و در روغن سرخ کنید ؛ حلیم بادمجان جا افتاده را درون ظرف بکشید و روی ان کشک بریزید. سپس با نعنا داغ ، پیاز داغ و گردو تزئین و سرو نمائید.

برای: ۶ نفر
حاضر است در : ۱۵۰ دقیقه
وعده: افطار, شام, نهار


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *