پخت خورش قورمه سبزی کاملا مجلسی با ترفندهای زیر

پخت خورش قورمه سبزی کاملا مجلسی با ترفندهای زیر

پخت خورش قورمه سبزی کاملا مجلسی با ترفندهای زیر

بظاهر پخت خورش قورمه سبزی بسیار آسان بنظر میرسد ولی در اصل اینگونه نیست و جا افتادن این خورش نیاز به فوت و فن های اساسی دارد که در زیر به شما این ترفندها را آموزش میدهیم تا یک قورمه سبزی مجلسی تهیه کنید.

مواد لازم

سبزی ( تره.جعفری.گشنیز.اسفناج.شنبلیله ) ۵۰۰ گرم
لوبیا قرمز ۱ فنجان
پیاز ۱ عدد
گوشت گوسفند ۳۰۰ گرم
لیمو عمانی ۵ عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم

 

پخت خورش قورمه سبزی کاملا مجلسی با ترفندهای زیر

لوبیا قرمز را از شب قبل در اب خیس دهید و در این مدت چند بار اب ان را تعویض نمائید. برای جلوگیری از سیاه شدن خورشت میتوانید لوبیا قرمز را ۱۰ دقیقه در اب بجوشانید و سپس لوبیاها را ابکشی کنید.

پیاز را ریز خرد کنید و درون روغن تفت دهید تا نرم شود. سپس گوشت های خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا رنگ گوشت ها تغییر کند. بعد لوبیاها را به گوشت اضافه کنید.

سبزی ها را پس از شستن ریز خرد کنی. سپس درون تابه چند قاشق روغن بریزید و سبزی ها را ۱۵ دقیقه تفت دهید. سپس سبزی های تفت خورده را به خورشت اضافه کنید. لیموهای عمانی را نیز با چنگال سوراخ کنید و داخل قابلمه بیندازید و مواد را مخلوط کنید. پس از مخلوط شدن مواد ۳ لیوان اب ولرم داخل قابلمه بریزید و حرارت را زیاد کنید تا خورشت به جوش بیاید.

پس از به جوش امدن خورشت حرارت زیر قابلمه را کم کنید و به مدت ۲-۳ ساعت اجازه دهید خورشت کاملا جا بیفتد ( به روغن بیفتد ). در این مدت چند بار خورشت را چک کنید تا اب کافی داشته باشد ؛ ۱۰ دقیقه اخر نمک و فلفل بریزید، سپس در قابلمه را ۱۰ دقیقه باز بگذارید تا پخت قورمه سبزی کامل شود. قورمه سبزی را بهمراه برنج سرو کنید.

نکته ها : مهمترین نکته در مزه قورمه سبزی سبزی ان است و برای ۵۰۰ گرم سبزی به این صورت باید تقسیم بندی کنید ( تره ۱۵۰ گرم + جعفری ۱۵۰ گرم + گشنیز ۱۰۰ گرم + اسفناج ۵۰ گرم + شنبلیله ۵۰ گرم ).

در صورتی که از نوع پخت لوبیا مطمئن نیستید ( دیر پز یا زودپز ) میتوانید لوبیا را نیم پز کنید سپس اضافه نمائید ؛ در زمان تفت دادن سبزی باید روغن را همزمان با سبزی اضافه کنید تا سبزی خشک و تیره نشود. راز یک قورمه سبزی خوشمزه و خوش نما ریز بودن سبزی هاست ( سبزی ها باید کاملا ساطوری و خرد شوند ، همچنین باید در روغن کافی سرخ شوند ).

برای: ۴ نفر
حاضر است در : ۲۵۰ دقیقه
وعده: شام, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : خورش
مواد لازم : پیاز, سبزی قورمه سبزی, گوشت, لوبیا, لیمو عمانی


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *