پخت نان جو سبوس دار با استفاده کردن از زنجبیل

پخت نان جو سبوس دار با استفاده کردن از زنجبیل

 

پخت نان جو سبوس دار

مطلب زیر اختصاص دارد به پخت نان جو سبوس دار که در زیر آموزش پخت آنرا برای شما قرار داده ایم این نان کاملا رژیمی میباشد و میتواند کالری های اضافه را بسوزاند.

 

نان جو سبوس دار

آرد گندم ۱ لیوان  .  شیر ولرم ۱ لیوان  .  سبوس جو ۱ لیوان  .  خمیر مایه ۲ قاشق چایخوری

شکر ۲ قاشق چایخوری  .  زنجبیل ۲ قاشق چایخوری  .  روغن زیتون یا روغن مایع ۱/۳ لیوان

طرز تهیه : شیر ولرم ، شکر و خمیر مایه را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید ، پس از ۵ دقیقه که خمیر مایه عمل کرد روغن ، آرد ، سبوس جو و پودر زنجبیل را اضافه کنید ، مخلوط کنید تا خمیر خوبی بدست بیاید.خمیر را داخل کاسه ای بگذارید ، روی کاسه را بپوشانید و ۱ ساعت در جای گرمی استراحت دهید تا حجم خمیر بیشتر شود ( این خمیر بدلیل وجود سبوس نسبت به خمیر نان های دیگر پف کمتری خواهد داشت ).

روی سطح کار آرد بپاشید ، خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به ۸ قسمت برش بزنید ( بسته به اندازه ای که از نان میخواهید خمیر را برش بزنید ) ، خمیر ها را با فاصله داخل سینی فر قرار دهید ، روی خمیرها را با دستمال مرطوبی بپوشانید و ۱ ساعت دیگر استراحت دهید تا حجم نان ها بیشتر شود.

فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود سپس سینی نان ها را داخل فر بگذارید ، پس از ۲۰ – ۲۵ دقیقه نان ها آماده میشوند ( میتوانید در صورت تمایل روی نان ها با زرده تخم مرغ ، کره و … برس بکشید ).نکته ها : در صورتی که سبوس جو در دسترس ندارید میتوانید از سبوس گندم یا همان مقدار آرد جو استفاده کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *