پخت کباب لقمه مدل گوش فیل با استفاده از مایه خمیر

پخت کباب لقمه مدل گوش فیل با استفاده از مایه خمیر

پخت کباب لقمه مدل گوش فیل با استفاده از مایه خمیر

مطلب زیر اختصاص دارد به پخت کباب لقمه مدل گوش فیل. این نوع پخت کباب لقمه در دو مرحله یکی برای خود کباب لقمه و یک مرحله دیگر برای مغز لقمه آماده میشود امیدوارم این غذای خوشمزه را دوست داشته باشید.

آرد ۲۰۰ گرم  .  مایه خمیر ۱ قاشق سوپخوری  .  آب ولرم ۱/۴ پیمانه

نمک ۲ قاشق چایخوری  .  شیر ۳/۴ پیمانه  .  روغن ۱/۴ پیمانه

 

مواد لازم برای مغز لقمه

گوشت چرخ کرده ۶۵۰ گرم  .  پیازداغ ۱ قاشق سوپخوری  .  نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

تخم مرغ ۱عدد  .  پودر سوخاری ۲ قاشق سوپخوری  .   پنیر پیتزا ۱۰۰ گرم  .  زرده تخم مرغ ۱ عدد

 

پخت کباب لقمه مدل گوش فیل

مایه خمیر را به همراه شکر در آب ولرم ۳۷درجه ریخته و ۵ دقیقه زمان دهید تا عمل بیاید. در ظرف دیگر نمک و آرد را با هم مخلوط کنید. مایه خمیر عمل آمده را اضافه کنید. سپس به ترتیب شیر و در نهایت روغن را به خورد خمیر بدهید.

خمیر به دست آمده را در سطح آردپاشی شده به مدت ۱۰ دقیقه با دست ورز دهید. در صورتی که تمایل دارید می توانید با ۱۰۰ ضربه زدن خمیر به سطح میز آن را به عمل آورید. سپس خمیر را در ظرف چرب شده قرار داده روی آن را بکشید و به مدت یک ساعت زمان دهید تا عمل آید.

در این زمان مواد مغز لقمه را حاضر کنید به این صورت که گوشت را همراه پیازداغ، نمک، فلفل، زردچوبه و تخم مرغ خوب ورز دهید. پودر سوخاری را نیز در مواد ریخته و مواد را یک ساعت در یخچال استراحت دهید. سپس به صورت لوله های ۱۰ سانتی متری درآورده و در روغن سرخ کنید.

پس از استراحت خمیر، آن را به صورت یک مستطیل بزرگ باز کنید. برش های مثلثی به صورت مثلث های متساوی الساقین درآورید. کباب ها را روی ضلع ۱۰ سانت گذاشته، پنیر پیتزا را قرار داده و به آرامی با خمیر رول کنید. رومال زرده را زده و در سینی چرب شده قرار داده در فر ۱۸۰ درجه بگذارید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *