پخت کباب کوبیده سنتی با استفاده از قلوه و دنبه گوسفند

پخت کباب کوبیده سنتی با استفاده از قلوه و دنبه گوسفند

طرز پخت کباب کوبیده سنتی

طرز پخت کباب کوبیده سنتی ایرانی گاهی اوقات بدستور پخت آنرا کمی تغییر میدهند و بسیار متفاوت آنرا تهیه می کنند در زیر این کباب کوبیده را با استفاده از دنبه و قلوه گوسفند تهیه میشود.

مواد لازم

گوشت ران گاو ۲۵۰ گرم
قلوه گاه گاو ۳۰۰ گرم
دنبه گوسفند ۲۵۰ گرم
پیاز ۲۵۰ گرم
زعفران ۱/۲ قاشق چایخوری
نمک و فلفل مقداری

 

پخت کباب کوبیده سنتی با استفاده از قلوه و دنبه گوسفند

پیازها را پوست بکنید و بشوید و با دنده ریز رنده یا چرخ کنید. روی پیازها نمک بپاشید و ۴ ساعت داخل یخچال قرار دهید سپس آب پیاز را بگیرید و داخل کاسه ای بریزید.گوشت ران ، قلوه گاه و دنبه را چرخ کنید . سپس نمک بزنید و ۱۰ دقیقه خوب ورز دهید. سپس مخلوط گوشت را داخل یخچال قرار دهید تا سرد شود. پس از استراحت به مخلوط گوشت و پیاز آب گرفته نمک و فلفل و زعفران بزنید و باهم چرخ کنید سپس خوب ورز دهید تا بافت گوشت چسبنده شود.

برای به سیخ کشیدن ابتدا کاسه ای آب سرد در کنار دست تان قرار دهید. دست تان را پیش از برداشتن مایه کباب با آب کمی مرطوب کنید ، کمی از مایه کباب بردارید واز اطراف شروع به پوشاندن سیخ کنید. در پایان ابتدا و انتهای مایه کباب را به سیخ بچسبانید.پس از آماده شدن تمام سیخ ها را ۱ ساعت داخل یخچال استراحت دهید ( بهترین نوع طبخ برای کباب کوبیده آتش ذغال است اما میتوانید کباب ها را درون فر نیز اماده کنید ).

سیخ ها را روی ذغال بگذارید و با بادبزن شروع به باد زدن کنید . آتش را آرام و یکنواخت باد بزنید تا زمانی که گوشت خودش را بگیرد ، پس از اینکه گوشت خودش را گرفت دیگر نیازی به باد زدن نیست ( در زمان طبخ کباب ها را چند بار روی هم بزنید تا روغنی که از کباب ها چکیده میشود به خورد کباب ها برود ).

نکته ها : میتوانید گوشت را چرخ کنید و نمک بزنید و داخل فریزر بسته بندی کنید و در زمان تهیه کباب با پیاز آب گرفته مخلوط کنید و پس از ۱ ساعت استراحت داخل یخچال به سیخ بکشید. در بعضی از روش ها مایه کباب ۱ شب داخل یخچال استراحت داده و سپس کباب میشود.

برای: ۴ نفر
حاضر است در : ۱۲۰ دقیقه
وعده: شام, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : انواع کباب و کوفته
مواد لازم : پیاز, زعفران, گوشت


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.