پیشگیری از افزایش قند و چربی خون با زیتون

پیشگیری از افزایش قند و چربی خون با زیتون

 

از مزایای مصرف روغن زیتون می توانیم به رفع مشکلات مربوط به حافظه اشاره کنیم. با استفاده از این روغن می توانید کلسترول خوب در بدنتان را افزایش دهید و از افزایش آن پیشگیری کنید. از مزایای دیگر روغن زیتون می توانیم به تنظیم قند خون در بدن و مقابله با سرطان های خطرناک اشاره کنیم.

برخی از خوراکی‌ها می‌توانند باعث افزایش کارایی و سلامت مغز شوند. مثلا سبزی‌های برگ سبز تیره مانند اسفناج، کلم، شاهی و جعفری، سرشار از ویتامین K هستند و همگی می‌توانند به کند شدن فرآیند زوال عقل در اثر افزایش سن یا ابتلا به بیماری‌ها، کمک کنند. براساس اعلام نتایج آخرین مطالعات محققان روسی، افرادی که حداقل روزی یک تا دو وعده سبزی‌های برگ سبز تیره در طول روز مصرف می‌کنند، توان ذهنی‌شان حدود ۱۱ سال جوان‌تر از حد معمول و بیشتر از افرادی است که تمایلی به مصرف این گروه از سبزی‌ها ندارند.

یکی دیگر از مهم‌ترین منابع غذایی دوستدار مغز، روغن زیتون است. روغن زیتون، حاوی پلی‌فنول‌هایی (نوعی آنتی‌اکسیدان بسیار قوی) است که باعث پیشگیری از ابتلا به مشکلات حافظه به‌دلیل افزایش سن یا ابتلا به بیماری‌های مغزی می‌شود. محققان ثابت کرده‌اند که مصرف روزانه و منظم روغن زیتون می‌تواند به بهبود قدرت حافظه و یادگیری کمک کند و شانس ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد.

خواص روغن زیتون برای سلامتی بدن:

• روغن زیتون سلامت شریان‌ها را تامین می‌ کند.

 

• روغن زیتون مانع آسیب رساندن رادیکال‌های آزاد حاصل از چربی‌ها و روغن‌ها به سیستم‌ قلبی- عروقی می ‌شود.

 

• کلسترول خون و به خصوص نوع بد آن یعنی LDL را کاهش می‌ دهد، بدون اینکه که نوع خوب آن یعنی HDL کاهش پیدا کند.

 

• روغن زیتون از مسموم و اکسیده شدن LDL کلسترول جلوگیری می‌ کند.

 

• یکی دیگر از خواص روغن زیتون این است که مانع رسوب پلاک ‌ها در جدار شریان شده و در نتیجه مانع تنگ شدن شریان‌ ها می ‌شود.

 

• روغن زیتون به علت دارا بودن چربی های غیر اشباع MUFA باعث اتساع سرخرگ ها شده و از این طریق باعث کاهش فشار خون بالا و بیماری های قلبی می شود.

 

• تنظیم قند خون بدن از خواص روغن زیتون است.

 

•  روغن زیتون دارای آنتی اکسیدان های قوی مثل پلی فنول ها و فلاوونوئیدها می باشد که این آنتی اکسیدان ها باعث کاهش پر اکسیداسیون چربی ها در بدن و به دنبال آن کاهش استرس اکسیداتیو می شوند. در نتیجه بدن را از صدمه رادیکال های آزاد حفظ می کند و بدین طریق باعث کاهش ابتلا به انواع سرطان‌، خصوصاً سرطان پوست، روده و سرطان پستان در زنان می شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.