پیشگیری از امراض سرطانی با روغن زیتون

پیشگیری از امراض سرطانی با روغن زیتون

از مزایای مصرف روغن زیتون برای سلامتی تان چه میزان اطلاع دارید؟ این روغن سرشار از خاصیت برای بدن است و می تواند در مقابله با امراض سرطانی به شما کمک کند، با استفاده از این روغن می توانید مانع رشد سلولهای سرطانی در بدنتان شوید.

پزشکان آمریکایی دریافته‌اند روغن زیتون خالص حاوی ترکیبی است که می‌تواند بدون آسیب رساندن به سلول‌های سالم، سلول‌های سرطانی را از بین ببرد. بنابر اعلام متخصصان آمریکایی، این ترکیب که “اولئوکانتال” نام دارد بخشی از سلول سرطانی را از بین برده و آنزیمی تولید می‌کند که موجب نابودی این سلول‌ها می‌شود “پاول برسلین” و تعدادی از همکارانش در بررسی‌های خود مشاهده کردند ترکیب اولئوکانتال با از بین بردن آبدانه‌ها، سلول‌های سرطانی را در محیط آزمایشگاهی نابود می‌کنندو این آبدانه‌ها محل انباشت پسماندهای این سلول‌ها هستند. طبق گزارش جهانی سرطان که توسط سازمان جهانی بهداشت (WHO) منتشر شده، در سال ۲۰۱۲ میلادی بیش از ۱۴ میلیون مورد جدید ابتلا به سرطان شناسایی شده و بیش از هشت میلیون نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند. متخصصان پیش از این از قابلیت ترکیب اولئوکانتال در از بین بردن برخی سلول‌های سرطانی آگاهی پیدا کرده بودند اما چگونگی این تاثیرگذاری پیش‌تر مشخص نشده بود.

پزشکان در بررسی جدید مشاهده کردند ترکیب اولئوکانتال ممکن است پروتئین کلیدی در سلول‌های سرطانی که موجب از بین رفتن سلول‌ها می‌شود را مورد هدف قرار دهد. متخصصان اظهار داشتند: لازم بود تا مطمئن شویم ترکیب اولئوکانتال این پروتئین را مورد هدف قرار داده و موجب از بین رفتن سلول‌ها می‌شود. به همین دلیل در محیط آزمایشگاهی ترکیب اولئوکانتال روی سلول‌های سرطانی قرار داده و مشاهده شد سلول‌های سرطانی خیلی سریع و در مدت زمان ۳۰ دقیقه تا یک ساعت نابود می‌شوند


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *