چرا تجاوز به همسر اتفاق می افتد؟

چرا تجاوز به همسر اتفاق می افتد؟

آیا تجاوز به همسر امکان پذیر است؟

شاید در ابتدا این عنوان کمی برایتان گنگ بنظر برسد مگر امکان دارد همسری به شریک زندگیش تجاوز کند چرا که شریک رسمی وی محسوب می شود. در صورتیکه هر یک از طرفین نسبت به این رابطه ناراضی باشند تجاوز بحساب می آید.

تجاوز به همسر یعنی چه؟ در یک رابطه زناشویی باید هر دو طرف به خصوص زنان راضی باشند. اگر رابطه زناشویی با زور و اجبار انجام شود فردی که رضایت نداشته مورد تجاوز قرار گرفته است. قربانیانی که مورد تجاوز قرار می‌گیرند اغلب زنان و کودکان هستند ولی مردان نیز از این قاعده مشتثنی نیستند.

گاهی می‌شنویم زنی از سوی همسرش مورد تجاوز قرار گرفته است البته این اصطلاح چندان درست نیست و با معنای واقعی تجاوز که در آن فردی غریبه با خشونت هر چه تمام به قربانی تجاوز می‌کند و آسیب شدید جسمی و روحی وارد می‌کند فرق دارد. اما تجاوز به همسر به معنای بی‌میلی زن برای سکس است

و به چند دلیل اتفاق می‌افتد. وقتی زنی را به اجبار به عقد مردی در می‌آورند به اصطلاح تجاوز رخ داده است. مورد دوم درباره آمادگی زن برای برقراری رابطه است چون زنان قبل از ایجاد رابطه باید آماده شوند. آمادگی به معنای برقراری یک رابطه عاطفی خوب است. اگر رابطه عاطفی خوبی با شریک جنسی وجود نداشته باشد رابطه زناشویی هم خوب نخواهد بود.

مورد بعدی تغییرات هورمونی و خلقی در خانم‌هاست. آنها همیشه آماده برقرار کردن رابطه زناشویی نیستند گاهی هم بیمارند مثلا دچار درد لگنی هستند. زنی که درد لگنی دارد غیر ممکن است بتواند مقاربت خوبی را تجربه کند. بنابراین در یک رابطه زناشویی زن باید راضی باشد و او نیز از این ارتباط، لذت جنسی ببرد نه اینکه فقط به عنوان یک وظیفه وارد چنین ارتباطی شود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *