چگونه دلمه سیب زمینی با سویای دانه ریز تهیه کنیم؟

چگونه دلمه سیب زمینی با سویای دانه ریز تهیه کنیم؟

طرز تهیه دلمه سیب زمینی با سویای دانه ریز

در زیر طرز تهیه دلمه سیب زمینی با سویای دانه ریز را برایتان قرار داده ایم شما با توجه به به مواد لازم زیر این دلمه مجلسی را تهیه کنید در ضمن میتوانید در کنار سویا کمی گوشت چرخ کرده به آن اضافه کنید.

مواد لازم  دلمه سیب زمینی با سویای دانه

سیب‌زمینی بزرگ : دو عدد
روغن زیتون :  چهار قاشق غذاخوری
سویای دانه ریز : ۱۰۰ گرم
پیاز : یک عدد
رب گوجه‌فرنگی : دو قاشق غذاخوری
زعفران آب کرده : یک قاشق سوپخوری
کره : ۳۰ گرم
نمک، فلفل و پودر سیر : به میزان لازم

طرز تهیه دلمه سیب زمینی با سویای دانه

سیب‌زمینی‌ها را با پوست شسته، چند شکاف عمیق روی آنها ایجاد کرده و آنها را درون دستگاه مایکروویو با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت هفت دقیقه می‌‌پزیم.در ظرفی دیگر پیاز را به صورت نگینی خرد کرده و با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و کمی نمک، بدون درپوش داخل دستگاه با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت شش دقیقه قرار می‌دهیم.سپس سویا را که از قبل خیسانده‌ایم، همراه مابقی روغن زیتون به مواد افزوده و سه دقیقه دیگر با همان قدرت درون دستگاه زمان می‌دهیم.

رب گوجه‌فرنگی، زعفران، فلفل و پودر سیر را نیز به مواد اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم و ظرف را با درپوش درون دستگاه با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت سه دقیقه قرار می‌دهیم.پوست سیب‌زمینی‌ها را گرفته و دایره‌ای به قطر دو سانتی‌متر از سر سیب‌زمینی‌ها بریده و داخل آنها را خالی می‌کنیم، به طوری که سوراخ نشود.

سپس کمی کره داخل سیب‌زمینی‌ها مالیده و از مایه آماده شده درون آنها ریخته و دوباره روی سیب‌زمینی کمی کره می‌مالیم.سیب‌زمینی‌های پر شده را داخل ظرف، روی سه پایه بلند قرار داده و از ترکیب گریل و مایکروویو با قدرت ۲۰ درصد به مدت هفت دقیقه استفاده می‌‌نماییم که هم پخت کامل شود و هم سیب‌زمینی‌ها برشته و طلایی شوند، بعد آنها را درون ظرف چیده و با سس دلخواه سرو می‌کنیم.

نکته :
می‌توانید از کمی جعفری و گشنیز برای داخل مایه دلمه استفاده کنید. به جای سویا می‌توان از مرغ یا گوشت چرخ‌کرده نیز بهره برد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.