چگونه سوپ اسفناج گرم ویژه زمستان سرد تهیه کنیم؟

چگونه سوپ اسفناج گرم ویژه زمستان سرد تهیه کنیم؟

طرز تهیه سوپ اسفناج

در مطلب زیر طرز تهیه سوپ اسفناج بسیار خوشمزه را برایتان قرار داده ایم این سوپ اسفناج گرم بسیار مقوی و مغذی میباشد که ویژه هوای بسیار سرد زمستانیست در ضمن این سوپ اسفناج تماما از سبزیجات و گوشت مرغ تهیه می گردد در ضمن این سوپ را میتوان بعنوان پیش غذا یا یک شام بسیار سبک استفاده کرد. امیدوارم که خانم های کذبانو این سوپ اسفناج بسیار خوشمزه را درست کنند زیرا تهیه آن بسیار راحت میباشد و میتوانید آن را براحتی درست کنید.

مواد لازم

اسفناج تازه ۵۰۰ گرم
خامه سفت ۶ فنجان
آب نمک رقیق  ۵ لیوان
آرد سبوس دار ۳ قاشق
تخم مرغ پخته ۲ عدد
آب گوشت ۱/۲ فنجان
پیاز کوچک خرد شده ۲ عدد
کره ۲۵ گرم
نمک و فلفل سیاه

سوپ اسفناج و خامه

طرز تهیه: برگ های اسفناج را کاملا پاک کرده و ساقه های اضافی را جدا کنید. آب نمک رقیق را بجوشانید و در آن بریزید. اجازه دهید تا مواد ۵ تا ۶ دقیقه بجوشد. اسفناج را بیرون بیاورید و آب اضافی آن را بگیرید.

اسفناج ها را با چرخ گوشت یا مخلوط کن کاملا خرد کنید. سپس پیازهای خرد شده را در کره تفت دهید تا زمانی که پیازها طلائی شوند، آنگاه از روی حرارت برداشته و روی آن آرد بپاشید.

مجددا آن را روی حرارت بگذارید و حدودا ۱ تا ۲ دقیقه کاملا هم بزنید تا آرد پخته شود. آب اسفناج ها را گرفته و همراه با آبگوشت اضافه کنید. کاملا هم بزنید تا تبدیل به سوپ یکدست شود. مجددا آن را از روی حرارت برگردانید و بجوشانید.

پوره اسفناج چرخ شده و خامه را به آن اضافه کنید و پس از آن ادویه را اضافه کنید و کمی حرارت دهید. سوپ را در کاسه ریخته و روی آن را با فلفل و تخم مرغ حلقه شده تزئین کنید.

برای: ۴ نفر
حاضر است در : ۲۵ دقیقه
وعده: افطار, پیش غذا, شام


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.