چگونه سوپ ذرت زمستانی بسیار مقوی را تهیه کنیم؟

چگونه سوپ ذرت زمستانی بسیار مقوی را تهیه کنیم؟

 

طرز تهیه سوپ ذرت زمستانی

معمولا سوپ های زمستانی در انواع بسیار متفاوتی تهیه می گردند در مطلب زیر طرز تهیه سوپ ذرت زمستانی را برای شما قرار داده ایم لازم به ذکر است که بدانید این سوپ کمی شیرین میباشد زیرا در آن از شکر استفاده شده است.

این مواد لازم برای برای ۶-۴ نفر است.
مدت زمان تهیه : ۳۵ دقیقه

مواد لازم :
کره بی نمک : ۴ قاشق غذاخوری
پیاز سفید شیرین :     نصف پیمانه
ذرت تازه : ۴ پیمانه
شکر : نصف قاشق غذاخوری
شیر : ۳-۲ پیمانه
جوز هندی  رنده شده : ۱/۴ قاشق چایخوری

طرز تهیه سوپ ذرت زمستانی :
۱  – یک ماهی تابه متوسط را بر روی اجاق گاز قرار داده و شعله اجاق را بر روی حالت متوسط رو به کم تنظیم نمایید و اقدام به آب کردن کره نمایید . پیازهای خرد شده  را بمدت ۵-۳ دقیقه در کره تفت دهید . پیازها نباید طلایی گردند . سه و نیم پیمانه ذرت را به پیازها اضافه نموده  و مقداری نمک بر روی آن بپاشید . به عقیده اسکات  در این مرحله استفاده از ادویه ها ی خوب  موجب مشخص شدن طعم ذرت می شود . ذرت ها را بمدت ۷-۵ دقیقه تفت دهید . حواستان باشد ذرت ها طلایی نگردد . حالا ۱ قاشق غذا خوری شکر را به مخلوط ذرت و پیاز اضافه نمایید .

۲ –  در یک ماهی تابه متوسط دو پیمانه از شیر را ریخته و بر روی حرارت ملایم گذاره تا شیر گرم شود . مخلوط ذرت و پیاز تفت داده شده را به شیر گرم اضافه نمایید . مخلوط فوق را بر روی حرارت گذارده تا نم نم بجوش آید . پس از پختن ذرت ها آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کاملا  خنک شود .

۳ – پس از اینکه مخلوط فوق سرد شد آن را در مخلوط کن بریزید و پوره نمایید . پوره را از یک صافی سیمی ریز رد نمایید . مایع رد شده از صافی را  در داخل ماهی تابه ریخته و بر روی حرارت ملایم بگذارید . جوز هندی را رنده نموده و به این مایه اضافه نمایید . برای به قوام آمدن سوپ ۱ پیمانه شیر باقی مانده را گرم نموده و کم کم به سوپ اضافه نمایید تا به غلظتی که می خواهید برسد . کمی از سوپ را چشیده و میزان نمک آن را امتحان کنید و ۱ قاشق شکر باقی مانده را اضافه نمایید . سوپ را در ظرفی که می خواهید سرو نمایید ریخته و رویش را با مقداری جوز هندی و نصف فنجان ذرت باقی مانده تزیین نمایید .


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *