کم کردن استرس دوران بارداری با دلداری همسر

کم کردن استرس دوران بارداری با دلداری همسر

کاهش استرس دوران بارداری

معمولا خانم های باردار در دوران بارداریشان دچار استرس و اضطراب این دوران می شوند و همسر این بانوان در این دوران میتوانند با در کنار ماندنشان این استرس را کاهش دهند و محیط آرامی را برایشان درست کنند.

انتظار کشیدن برای متولد شدن فرزند، یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌ها برای زوج‌ها است. البته نمی‌توان نقش استرس، تغییرات فیزیکی، هورمونی و احساسی را نادیده گرفت که گاهی اوقات واقعا خسته‌کننده می‌شوند. در کنار همه این‌ها، هر خانم بارداری به حمایت عاطفی شوهرش احتیاج دارد و نقش مردان در این شرایط، اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

اولین کاری که هر مردی باید در این شرایط انجام دهد، این است که به نگرانی‌های همسرش گوش کند. به همان اندازه که همسرتان می‌تواند برای متولد شدن نوزاد واقعا هیجان‌زده و خوش‌حال باشد، احتمال ترسیدن و عصبی شدن هم برای او وجود دارد. بنابراین او را تشویق کنید تا افکار و احساسات خودش را با شما در میان بگذارد.

او باید احساس کند که شوهرش مثل تکیه‌گاهی در کنار او است. نکته بعدی این است که برخی از مسئولیت‌های خانگی همسرتان را بر عهده بگیرید. خانم‌های باردار معمولا با ناراحتی و خستگی صبح‌گاهی بیدار می‌شوند. شاید انجام دادن کارهای ساده خانگی به نظر شما سخت نباشد اما وضع برای خانمی که در طول تمام روز با حالت تهوع

و خستگی مواجه است، فرق می‌کند. شما با انجام دادن برخی از کارهای خانه به همسرتان نشان می‌دهید که حواس‌تان به او هست و می‌خواهید به او کمک کنید. حتی می‌توانید به او پیشنهاد بدهید که خودتان غذا را آماده می‌کنید یا برخی کارهای دیگر را بر عهده می‌گیرید تا او بتواند در دوران بارداری بیشتر استراحت کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *