کنترل قند خون برای افزایش سلامت استخوان

کنترل قند خون برای افزایش سلامت استخوان

امراض قندی می توانند باعث آسیب به سلامتی استخوان هایمان شوند اگر می خواهید از شکستگی و پوکی استخوانتان پیشگیری کنید پیشنهاد می کنیم از افزایش یا کاهش قندخون بدنتان پیشگیری کنید و ورزش را نیز از یاد نبرید.

گروهی از محققان اعلام کردند که دیابت و سلامت استخوان با هم ارتباط دارند. بر اساس گزارش این محققان، آزمایش‌های بالینی نشان می‌دهد که بیماران دیابتی خیلی بیشتر دچار شکستگی‌های استخوانی می‌شوند. این مطالعه که در مجله Bone به چاپ رسیده است، از آنجا آغاز شد که محققان متوجه شدندفعالیت فیزیکی می‌تواند سلامت استخوان‌ها را بالاتر ببرد و خطر شکستگی استخوانی را در افراد غیردیابتی کاهش دهد. برای همین آن‌ها تصمیم گرفتند تا تاثیر ورزش را در بیماران مبتلا به دیابت نوع ۱ آزمایش کنند.

این محققان بعد از انجام آزمایش دریافتند تا زمانی که بالا رفتن قند خون شدت نگرفته است،استخوان دیابتی می‌تواند به ورزش واکنش مثبت نشان دهد. در واقع در این مقطع، مداخلات مکانیکی می‌تواند برای بهبود سلامت استخوان‌ها مفید باشد و خطر شکستگی استخوان را برای بیماران دیابتی کاهش دهد. این محققان می‌گویند که کاهش استحکام استخوان و افزایش شکستگی‌های استخوانی یکی از عوارض مهم بیماری دیابت است که تا به امروز کم‌تر به آن توجه شده است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *