5 مزیت جالب درباره تحصیل در کانادا

  1. درس بخون، پول دربیار

شاید اطلاع نداشته باشید ولی کانادا به کشور “درآمد زایی در حین تحصیل ” معروف است، این کشور یکی از متعادل ترین سیستم های تحصیلی برای دانشجویان را دارد که انعطاف موجود در آن اجازه نمیدهد دانشجو با حجم عظیمی از درس روبرو شود و امکان کار حین تحصیل را از دست دهد.

هم چنین دولت به دانشجویان خارجی اجازه میدهد بالای ۴۰ ساعت در هفته کار کنند و اگر بتوانید ثابت کنید که توانایی تقبل مخارج زندگی یا شهریه خودرا ندارید میتوانید ساعات کار دانشجویی خودرا افزایش داده یا شامل کمک هزینه های دانشجویی شوید.

  1. فرصت های شغلی پس از تحصیل

احتمال خیلی کمی وجود دارد که پس از تحصیل و فارغ التحصیلی نتوانید در کانادا کار پیدا کنید، تقریبا غیر ممکن است، این کشور در ۳ ماه اخیر دوبار رکورد کمترین نرخ بیکاری را شکسته و درحال حاضر با کمبود نیروی کار شدید روبروست ، از طرفی جمعیت کانادا به سرعت رو به پیری میرود که باعث میشود هر نیروی کاری حتی در کوچکترین بخش های جامعه برای این کشور ضروری برسد.

یکی از شعارهای سیستم آموزشی این کشور این است ” هرگز نگذار نیرویی که برای آموزش گذاشتی به هدر رود” و با همین جهت گیری هم کالج ها دانشگاه های این کشور اصولا پس از فارغ التحصیلی اقدام به جذب دانشجویان خود میکنند، نه فقط دانشگاه ها و مراکز آموزشی که هر استاد نیز بطور جداگانه میتواند اقدام به جذب دانشجو برای تیم خود کند.

به موجب همین دلیل است که میگویند تحصیل در کانادا بلیط اخذ اقامت تحصیلی کانادا است.

  1. از هر ۱۰ نفر ۹ نفر راضی

طبق آماری که در سال جاری منتشر شد، با وجود پرداخت شهریه های نسبتا بالا از هر ۱۰ نفر دانشجو ۹

نفر کاملا از تحصیل در این کشور کاملا راضی بودند.

  1. امکانات

دانشگاه ها و مراکز آموزشی کانادا تمام چیزی هستند که شما ممکن است از یک مرکز تحصیلی انتظار داشته باشید یا حتی نداشته باشید!

کتابخانه ها و آزمایشگاه ها با ابزار فوق پیشرفته و شگفت انگیزی که در آنها موجود است ، تکنولوژی های مورد استفاده در تدریس، تاکیید بر کارآموزی در محیط کاملا واقعی، تدریس متد محور و نه صرفا سیستم محور…همه بخوبی میتوانند در طی یک سال تحصیلی حسابی شوکه تان کنند.

  1. دانشگاه محور نبودن

گاهی چه برای کاهش شهریه دانشگاه چه برای اخذ پذیرش راحت دانشجویان اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های نه چندان شناخته شده کانادا میکنند و شاید از این بابت تصور کنند که شانس چندانی برای ورود به بازار کار پس از فارغ التحصیلی را دارند اما حقیقیتی که درباره کانادا وجود دارد اعتبار یکدست و یکپارچه تمام مراکز آموزشی این کشور است، به این معنی که مهم نیست از کدام دانشگاه یا کالج کانادا فارغ التحصیل میشوید، مهم رزومه تحصیلی شماست، اینکه آیا دانشجوی فعالی بوده اید یا خیر

درواقع توانایی و رزومه ی تحصیلی شماست که مهم است.

اخذ تضمینی ویزای کانادا

فریب یا واقعیت؟

اگر پیگیر مهاجرت به کانادا بوده باشید حتما زیاد با وعده اخذ تضمینی ویزای توریستی کانادا مواجهه شده اید اما هرکسی با یک دانش پایه در خصوص مهاجرت به کانادا هم میتواند حدس بزند که هیچ چیز در خصوص کانادا تضمینی نیست!

چراکه تمام پروسه مهاجرت کانادا بصورت آنلاین و غیر حضوری است و امکان دخالت از سوی دفاتر یا هر شخص ثالثی کاملا غیر ممکن است، از این رو تنها کاری که دفاتر میتوانند برای شما انجام دهند برطرف کردن نقص های پرونده و مدارک مهاجرتی شماست، اما قصد ما صحبت از انتخاب یا عدم انتخاب دفاتر نیست، بلکه نوع تضمینی است دریافت میکنید، فراموش نکنید که بهترین تضمین مورد اعتماد بودن و با تجربه بودن دفاتر و سابقه طولانی آنهاست، غیر از این امکان پرداخت در انتها میتواند تضمین مناسبی باشد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *