آموزش پخت چیز برگر درون پنیری با پنیر چدار و پنیر پیتزا

آموزش پخت چیز برگر درون پنیری با پنیر چدار و پنیر پیتزا

آموزش پخت چیز برگر درون پنیری با پنیر

مطلب زیر اختصاص دارد به طرز تهیه یک برگر بسیار خوشمزه دیگر. در زیر آموزش پخت چیز برگر درون پنیری با انواع پنیرهایی مانند پنیر پیتزا و چدار برای شما قرار داده ایم امیدوارم که این برگر فوق العاده را تهیه کنید.

آماده سازی : ۲۰ دقیقه
پخت : ۳۰ دقیقه

مواد لازم برای ۳ نفر :
پنیر چدار خرد شده : یک چهارم پیمانه
پنیر پیتزا خرد شده : یک چهارم پیمانه
گوشت چرخ کرده : ۵۰۰ گرم
پودر سوخاری : ۲-۳ قاشق غذاخوری
سس باربیکیو یا سس استیک : ۲ قاشق غذاخوری
پاپریکا ( پودر فلفل دلمه‌ای قرمز خشک شده ) : نصف تا یک قاشق چای‌خوری
فلفل سیاه : یک چهارم  قاشق چای‌خوری

طرز تهیه :
۱ – پنیر چدار و پنیر پیتزا را در یک کاسه کوچک مخلوط می‌کنیم.

۲ – به آرامی گوشت، پاپریکا و فلفل و سس را در یک ظرف بزرگ مخلوط می‌کنیم ورز می‌دهیم، پودر سوخاری را به خوبی روی آن پخش می‌کنیم و دوباره ورز می‌دهیم، در صورتی احساس کردید هنوز گوشت شما آب دار است مقدار کمی دیگر به آن پودر سوخاری اضافه کنید و به مدت دو ساعت در یخچال بگذارید و بعد از آن آنها به شکل ۸ تکه گرد نازک دربیاورید.

۳ – دو قاشق برآمده از این مخلوط پنیر را در ۴ تکه بریزید و از لبه آن به اندازه یک سانتیمتر خالی بگذارید، هر کدام از تکه‌های باقی مانده را برای روی آن ۴ تکه استفاده کنید و پنیرها را بپوشانید. لبه‌های آنها را چین چین کنید و ببندید.

۴ – ماهیتابه گریل را از قبل روی دمای متوسط به بالا گرم می‌کنیم، یا فر را گرم می‌کنیم.

۵ – برای گریل کردن، مقدار کمی روغن را به آرامی روی ظرف چدنی گریل (ماهیتابه گریل) بریزید، تکه گوشت‌های پرشده را با حرارت متوسط به بالا بپزید، حدود ۵ دقیقه برای هر سمت به طور میانگین خوب می‌باشد، (مطمئن شوید که برگرها هنگام پختن فشرده نشوند و ترک آنها باز نشود و پنیرها خارج شوند) در صورتی که از فر استفاده می‌کنید فر را از قبل گرم کنید و تابه گریل را با کمی روغن چرب نمایید، برای کباب کردن گوشت‌های تکه شده را در طبقه دوم با سوم فوقانی فر بگذارید، حدود ۴ دقیقه برای هر سمت به طور میانگین خوب می‌باشد. می‌توانید بعد از چرخاندن گوشت‌ها دوباره از سس برای روی گوشت‌ها استفاده نمایید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.