اختلال های روحی اطفال پس از آزار جنسی

اختلال های روحی  اطفال  پس از آزار جنسی

بهتر است به کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند بیشتر اهمیت دهید، آن ها در معرض انواع مشکلات روحی و روانی قرار دارند. آن ها را سرزنش نکنید چون ممکن است باعث ایجاد اختلال پس آسیبی در این سنین شوید. اکثر قربانیان آزارهای جنسی اطفال و کودکان هستند.

کودکانی که هدف آزار جنسی قرار گرفته‌اند، در صورت حمایت و پشتیبانی مادرشان، کمتر در معرض افسردگی یا خشم لجام گسیخته قرار می‌گیرند. طبق آماری که در آمریکا وجود دارد، حدود نیمی از قربانیان آزارهای جنسی را کودکان زیر ۱۸ سال تشکیل می‌دهند. تحقیقات قبلی مشخص کرده که آزار جنسی کودکان سبب می‌شود آن‌ها در خطر خودکشی، فرار از خانه یا مشکلات رفتاری قرار بگیرند. کریستین زایاک و همکارانش در دانشگاه کارولینای جنوبی ۱۱۸ زوج کودک -مادر را که در مرکز حمایت از کودکان بودند،زیر نظر گرفتند. این کودکان بین ۷ تا ۱۶ سال سن داشتند و در هیچ‌کدام از موارد، مادرها باعث‌وبانی آزار کودک نشده بودند. سپس به‌طور جداگانه با مادر و کودک گفت‌وگو شد و از آن‌ها درباره میزان حمایت مادر سؤال شد، سؤالاتی درباره شک کردن مادر به کودک، سرزنش شدن توسط او، قوت قلب دادن، تلاش برای پیدا کردن اطلاعات بیشتر و نشان دادن میل به انتقام. هم‌چنین هم مادر و هم کودک به پرسش‌هایی در مورد شرایط روحی کودک پاسخ دادند. گروه تحقیق متوجه شد،کودکانی که فکر می‌کردند مادرشان از نظر روحی آن‌ها را حمایت می‌کند، کمتر خشمگین و افسرده بودند.

اگر مادرها در مصاحبه گفته بودند، به فرزندشان شک دارند یا او را سرزنش کرده‌اند، کودک بیشتر دچار مشکلات رفتاری شده بود. اگر مادر انگیزه انتقام نشان داده بود، کودک بیشتر در معرض «اختلال پس آسیبی» قرار گرفته بود. در این بررسی، نیمی از متجاوزها اعضای خانواده بودند و تقریباً یک چهارمشان غریبه بودند


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *