ارتباط بین زمان سیگار کشیدن با سرطان ریه

ارتباط بین زمان سیگار کشیدن با سرطان ریه

تاثیر مستقیم سیگار بر سرطان ریه

طبق جدیدترین نظر محققین زمان کشیدن اولین سیگار بسیار مهم است زیرا در همان زمان می باشد که فرد در معرض خطر ابتلا به سرطان ریه قرار می گیرد امیدوارم که به مطلب زیر دقت کافی را داشته باشید.

براساس مطالعه‌ای که Journal of the National Cancer Institute منتشر کرده است، خطر ابتلا به سرطان ریه با زمان اولین سیگار در روز (TTFC) مرتبط است. به نظر محققان، نشانگرهای استاندارد وابستگی به نیکوتین شامل مواردی مثل تعداد سیگار در روز، مدت زمان سیگار کشیدن

و قرار گرفتن در معرض تجمعی (‌در سال) می‌شوند؛ اما یک نشانگر اعتیاد دیگر، یعنی زمان اولین سیگار در روز (TTFC) می‌تواند با خطر ابتلا به سرطان ریه در بین همه سیگاری‌ها مرتبط باشد. محققان در این مطالعه به بررسی پرسش‌نامه‌هایی پرداختند که توسط افراد سیگاری پر شده بود.

در این پرسش‌نامه از افراد سیگاری سوال شده بود که معمولا اولین سیگارشان را در روز، چند دقیقه بعد از بیدار شدن از خواب روشن می‌کنند؟ ۵ دقیقه یا کمتر، ۶ تا ۳۰ دقیقه، ۳۱ تا ۶۰ دقیقه و بیشتر از ۶۰ دقیقه بعد از بیدار شدن. نتایج نهایی نشان داد که هرچه زمان اولین سیگار

در روز (TTFC) به بیدار شدن نزدیک‌تر باشد، خطر ابتلا به سرطان هم بیشتر می‌شود. محققان معتقدند که اگرچه نتایج نهایی نشان‌دهنده ارتباط بین خطر ابتلا به سرطان و زمان اولین سیگار در روز (TTFC) است، اما به مطالعات آینده‌نگرانه و مبتنی بر غربالگری دقیق‌تر نیاز داریم.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *