اهمیت کمک به همسر در کارهای خانه

اهمیت کمک به همسر در کارهای خانه

خانه‌داری هم شغلی پردردسر و مشکل ساز است که زوجین باید در کنار هم آن را انجام دهند. خانم های خانه دار نیاز فراوانی به همراهی همسر در این زمینه دارند.شرایط زندگی زنان شاغل نیز همراهی همسر را میطلبد. انجام امور منزل به تنهایی می تواند برای بانوان مشکلات روحی و جسمی فراوانی در بر داشته باشد.

محققان می‌گویند زنان و مردان در انجام کارهای خانه همکاری ندارند. براساس تحقیقی که ابتدای سال ۲۰۱۵ از سوی محققان مرکز تحقیقات نظارت بر شرایط زندگی (CR EDOC) در فرانسه انجام شده است، زنان و مردان، یکسان به کارهای خانه نمی‌رسند. در ۹۳ درصد خانواده‌ها زن به تنهایی کارهای خانه را انجام می‌دهد. نه‌ دهم مردان حاضر نیستند لباس بشویند و ۶۰ درصد اهل مرتب کردن خانه نیستند و تنها یک‌دهم ظرف می‌شویند. آشپزی برعهده ۹۳ درصد زنان است و تنها ۳۶ درصد مردان تفریحی آشپزی می‌کنند.

عدم مشارکت مردان در امور خانه به خانواده‌ای که در آن بزرگ شده‌اند برمی‌گردد و مردانی که مادر در کودکی به آنها مسئولیت سپرده در آینده در کارهای خانه همکاری بیشتری دارند. بررسی‌های بیشتر روی زنان خانه‌داری که فرزند داشتند نیز نشان داد مادران ۲/۵ برابر بیشتر از مردان به امور فرزندان رسیدگی می‌کنند و مادری که یک فرزند دارد حداقل ۴۸ دقیقه در روز مشغول امور خانه است. مادرانی که ۳ فرزند دارند ۶۲ دقیقه در روز باید کار خانه انجام دهند در حالی که پدران حداکثر ۱۲ دقیقه به کار خانه مشغول می‌شوند. مسلما برای زنان شاغل این مساله خستگی دوچندانی به فرد تحمیل می‌کند و می تواند زمینه ساز بحث در خانواده و حتی جدایی باشد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *