چگونگی بررسی سطح کنونی آمادگی جسمانی

چگونگی بررسی سطح کنونی آمادگی جسمانی

بررسی جسم در ورزش

تست آمادگی جسمانی  برای تست قدرت عضلانی، استقامتی و آمادگی تنفسی قلبی عروقی طراحی شده است.نخست برای اطلاع از اینکه روی چه قسمتی از بدنتان باید کار کنید – و برای موفقیت در رسیدن به اهدافی که از اجرای تمرینات ورزشی دارید- لازم است شناخت کاملی از شرایط جسمانیتان داشته باشید. پیشنهاد ما ارزیابی آمادگی جسمانی خود شامل سوابق پزشکی/ شرایط فیزیکی مثل شدت ضربان قلب در زمان استراحت، سطح فشار خون، درصد چربی بدن، قدرت بدنی و انعطاف پذیری است.

بررسی جسم در ورزش:تعیین هدف ها و پاداش های مختلف:

در این مرحله، داشتن تصویری روشن از اهداف بلندمدت به هنگام برداشتن گام های کوچک و حساب شده برای دستیابی به آنها اهمیت زیادی دارد. اهداف کوتاه مدت، امکان دسترسی به هدف های بلندمدت را بیشتر می کند.

بررسی جسم در ورزش:اهداف بلندمدت

هدفی سه یا شش ماهه تعیین کنید. کم نیست عده ی آنان که به برکت تعقیب اهداف بلندمدت خود حقیقتا صاحب خلاقیت بیشتری شده اند.

اهداف بلندمدت باید واقع بینانه باشد. اگر تمرینات شنا را امروز آغاز کرده اید البته که پیمودن عرض کانال مانش آن هم با شنا، هدف شش ماه ی منطقی ای نیست. با وجود این هرگز از آرزوهای بزرگ خود دست نشویید. هدفی را انتخاب کنید که واقعا بزرگ و با ارزش باشد به نحوی که در صورت تحقق آن هدف، خودتان هم حیرت زده شوید.

اگر تازه کار هستید تعیین ا هدافی نسبتا هیجان انگیز و در عین حال منطقی را توصیه می کنیم.

اهداف کوتاه مدت:

نیمی از سال صبر کردن، انتظاری طولانی برای رسیدن به حس رضایت است. برای حفظ انگیزه باید در بین راه نیز طعم موففقیت را چشید. اهداف کوتاه مدتی را برای چند هفته تا یک ماه در نظر بگیرید. در اینجا به چند نمونه اشاره می کنیم:

  • به مدت یک ماه و هفته ای دو جلسه در کلاس رکاب زنی با دوچرخه ی ثابت شرکت کنید.
  • سعی کنید زمان مورد نیازتان را برای یک کیلومتر پیاده روی ۲۰ ثانیه کاهش دهید.
  • در عرض دو هفته وزنه ی دیگری به پرس سر شانه اضافه کنید.
  • برای یک دقیقه و بدون هیچ کمکی سعی کنید روی یک پا بایستید.

اهداف فوری:

منظور از اهداف فوری، هدف های تعیین شده برای یک هفته، یک روز یا هر تمرین ورزشی است. با این روش دیگر در باشگاه ورزشی دچار سردرگمی برای انتخاب حرکت نمی شوید. در زیر به چند نمونه از اهداف فوری می پردازیم:

  • در پایان هر حرکت ورزشی، ۱۰ دقیقه را صرف حرکات کششی کنید.
  • حرکات سنگین بالاتنه را انجام دهید و سپس ۲۰ دقیقه با دستگاه بدن سازی الیپتیکال تمرین کنید.
  • ۳ کیلومتر بدوید.
  • ۳۲ کیلومتر در یک شیب صعودی دوچرخه سواری کنید.

اهداف جایگزین:

باید همیشه یک طرح جایگزین نیز داشته باشید تا در صورت ناکامی در هدف اصلی طرح ثانوی خود را تعقیب کنید. با تعیین اهداف یدکی، شانس زیادی برای موفقیت در زمینه های دیگر هم خواهید داشت و در صورت عملی نشدن هدف بلندمدت تان، احساس باخت نخواهید کرد. فرض کنیم هدف بلندمدت شما دویدن ۱۰ کیلومتر در فصل بهار است اما مچ پایتان پیچ می خورد و نمی توانید بدوید. حال اگر یکی  از اهداف جایگزین تان تقویت بالاتنه باشد باز هم می توانید هدف بلند مدتتان را تا بهبود کامل مچ پایتان دنبال کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.