تاثیرات مفید رزماری و جنسینگ روی مو

تاثیرات مفید رزماری و جنسینگ روی مو

از جمله گیاهانی که در رفع ریزش مو و تقویت رشد آن ها تاثیرگذار هستند می توانیم به رُزماری و جینسنگ و بابونه اشاره کنیم. برای تقویت جریان خون در پوست سر و رفع خارش پوست سرتان می توانید از عصاره این گیاهان کمک بگیرید.

کسانی که پوست سر حساسی دارند یا کسانی که نمی‌خواهند از محصولات شیمیایی برای تقویت رشد موها استفاده کنند، همگی به گیاهان دارویی به‌عنوان راه‌حل مطلوب نگاه می‌کنند. درحالی که هیچ کدام از گیاهان دارویی نمی‌توانند رشد سریع موها را تضمین کنند، اما برخی از آن‌ها می‌توانند رشد فولیکول‌های مو را تحریک کنندو تاثیر مثبتی داشته باشند.

رُزماری، یکی از همین گیاهان است که به‌منظور افزایش موها، در ساخت محصولات مراقبت از مو به کار گرفته می‌شود. رزماری، فولیکول مو را تحریک می‌کند که نقش موثری در رشد موها و استحکام آن‌ها بر عهده دارد. با اضافه کردن این گیاه به وعده‌های غذایی یا شست‌وشوی موها با آن،می‌توانید از فواید رزماری برخوردار شوید. گیاه دارویی دیگری که برای رشد موها موثر است، بابونه نام دارد. این گیاه دارویی می‌تواند از موها و پوست سر در مقابل عفونت‌ها و آسیب‌های مختلف محافظت کند. علاوه بر این، برای برطرف کردن خارش پوست سر نیز مفید است که می‌تواند به ریزش مو منجر شود.

جینسنگ،یکی از مهم‌ترین مواد تشکیل‌دهنده در ساخت محصولات مراقبت از پوست است. این گیاه دارویی به تقویت جریان خون در سراسر بدن از جمله پوست سر کمک می‌کند و درنتیجه باعث رشد سریع‌تر موها می‌شود. علاوه بر این، سموم اضافی بدن را دفع می‌کند و سلامت عمومی بدن را در سطح مطلوبی نگه می‌دارد و از این طریق به رشد سالم موها کمک می‌کند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *