تقویت خلق و خو در فصل پاییز

تقویت خلق و خو در فصل پاییز

برای تقویت خلق و خو در فصول سرد سال و پیشگیری از بروز افسرگی می توانید از میوه ها و سبزیجات پرخاصیت پاییزی استفاده کنید. افسردگی و اضطرابتان را با مصرف منابع غذایی حاوی ویتامین ب از خود دور کنید.

ماهی سالمون جزء غذاهای فوق‌العاده‌ای است که نامش تقریبا در هر لیست غذایی وجود دارد و عجیب نیست که اینجا هم به اهمیت ماهی سالمون اشاره کنیم. در واقع، امگا ۳ که در ماهی سالمون و ماهی‌های چرب دیگر (ماهی تن، ماهی خال‌مخالی، ماهی کولی و…) وجود دارد، باعث می‌شود که سروتونین بیشتری در مغز ترشح شود که احساس خوبی در انسان‌ها ایجاد می‌کند.

حتی یکی از مطالعات اساسی که بر روی ۱۵۰ هزار نفر انجام شده است، نشان می‌دهد افرادی که بیشترین میزان ماهی را می‌خورند، تا ۲۰ درصد کمتر از دیگران ممکن است افسردگی را در طول زندگی‌شان تجربه کنند.اسفناج جزء سبزی‌های برگ‌داری محسوب می‌شود که سرشار از فولات است. در واقع، فولات نوعی ویتامین B است که می‌تواند کمک کند تا خلق‌وخوی پایین از بین برود و حتی توانایی فکر کردن انسان‌ها را بهتر کند. یکی از ویژگی‌های مهم اسفناج این است که می‌توان به‌صورت یخ‌زده از آن‌ها استفاده کرد چون مواد مغذی این سبزی‌ها بعد از منجمد شدن، از بین نمی‌رود.

اما یک نکته مهم وجود دارد که نباید فراموش کنید: فولات مثل همه ویتامین‌های B دیگر در بدن انسان ذخیره نمی‌شود و به همین دلیل است که برای بهره‌مند شدن از مزایای فولات باید دائما از غذاها یا خوراکی‌هایی استفاده کنید که حاوی فولات باشند. پس سعی کنید به‌جای استفاده تفننی اسفناج، اسفناج را در برنامه غذایی هفتگی خودتان قرار دهید تا دائما فولات بدن شما را تامین کند.

احساس ناراحتی یا گرفتگی خلق و خو می تواند انسان را هر چه بیشتر مستعد ابتلا به بیماری و همچنین افسردگی و اضطراب سازد. از این رو، تقویت روحیه و خلق و خو به روش درست در کوتاه‌ترین زمان ممکن از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چندین گزینه طبیعی برای بهبود خلق و خو وجود دارند که می توانند کمک بزرگی به شما کرده و پیش از روی آوردن به دارو ارزش امتحان کردن را دارند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.