جوش خوردن استخوان با شاهدانه

جوش خوردن استخوان با شاهدانه

برای ترمیم هرچه سریعتر استخوان می توانید از شاهدانه استفاده کنید این گیاه پر از خاصیت تاثیرات فراوانی در ساخت استخوان و مقابله با پوکی استخوان خواهد گذاشت اگر مبتلا به  بیماری‌های استخوانی و پوکی استخوان هستید پیشنهاد می کنیم از این دانه خوراکی استفاده کنید.

محققان می‌گویند مصرف شاهدانه بعد از شکستگی استخوان به درمان سریع‌تر و سخت شدن استخوان کمک می‌کند. بر اساس مطالعه‌ای که مشروح آن در مجله Bon and Mineral Research منتشر شده است متخصصان متوجه شده‌اند ترکیب CDB یا کانابیدیول که در ماریجوانا موجود است و به عنوان ماده مخدر شاهدانه مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند در درمان شکستگی استخوان مفید باشد. محققان در بررسی‌های خود روی موش‌هایی که دچار شکستگی استخوان بودند متوجه شدند استفاده از ماده مخدر شاهدانه به مدت ۸ هفته بعد از شکستگی استخوان سبب بهبود سریع‌تر شکستگی و ساخت بهتر پایه‌های معدنی استخوان می‌شود. به گفته محققان برخی گیرنده‌ها حساس به ترکیب شاهدانه در بدن محرک ساخت استخوان و کاهش‌دهنده روند پوکی استخوان هستند. می‌توان از این ترکیب برای درمان بیماری‌های استخوانی و پوکی استخوان استفاده کرد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

۱ نظر

  1. ماری جوانا یا همان گل باعث از دست رفتن تراکم استخوان و در نهایت پوکی استخوان میشه، قدم زدن بعد از استفاده طولانی مدت از گل به کاری غیر ممکن تبدیل میشه به علت درد مفاصل و استخوان پا…
    لطفا اگر این نظر مورد علمی نداره، نقض اون رو روشن تر از نوشته ی بالا بیان کنید
    سپاس

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *