خاصیت قهوه و شرایط نگهداری آن

خاصیت قهوه و شرایط نگهداری آن

 

خاصیت قهوه و شرایط نگهداری آن

در این مطلب به بیان خواص بی شمار قهوه و این که چگونه می توانیم آن را نگهداری کنیم این نوشیدنی کافئین دار خاصیت بسیار دارد همراه ما باشید با خاصیت قهوه و شرایط نگهداری آن در ادامه مطلب .

اگر از طرفداران پرو پا قرص قهوه باشید حتما می دانید که حفظ و نگهداری از قهوه یکی از مشکل هایی است که کما بیش با آن روبه رو خواهید شد. اگر هم تازه با قهوه آشنا شده اید و یا تازه تحقیق در مورد این نوشیدنی خوشزه را شروع کرده اید، با کمی وب گردی و یا مطالعه مقاله هایی در باره قهوه ، متوجه می شوید که نحوه نگهداری از قهوه، امری ضروری و بسیار حائز اهمیت است.

شرایط نگهداری قهوه

• هنگامی که دانه های تازه قهوه را خریداری می کنید، به میزان مصرف خود در طول دو تا سه هفته توجه داشته باشید. اگر تصور می کنید که در عرض دو هفته نمی توانید ۳۵۰ گرم قهوه را تمام کنید، پس بهتر است بسته بندی های کوچک تر یعنی ۲۵۰ یا ۲۰۰ گرمی خریداری کنید

• بسیاری از مردم، قهوه را درون همه کیسه ای که خریداری کرده اند نگهداری می کنند، اما برای حفظ این دانه ها بخصوص عطر آنها، بهتر است آنها را درون کیسه های زیپ دار بریزید.

• البته بهتر از کیسه، قرار دادن آن درون شیشه مرباست زیرا دسترسی و استفاده راحت تری نیز دارد.

خاصیت قهوه و شرایط نگهداری آن

• اما از همه بهتر، استفاده از محفظه های مخصوص نگهداری قهوه است زیرا درب آنها به گونه ای طراحی شده که هیچ گونه هوائی داخل ظرف نمی شود. به این ترتیب مطمئن خواهید بود که رطوبت به دانه های قهوه نفوذ نمی کند و بافت و عطر خود را به طور کامل حفظ می کنند.

• پس از بسته بندی قهوه، لازم است که آن را در یک فضای تاریک و خنک نگهداری کنید. برای داشتن بهترین عطر و طعم هم، همان موقع که قصد نوشیدن قهوه را دارید، آن را آسیاب و دم کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *