خاصیت های بیشمار جینکوبیلوبا

خاصیت های بیشمار جینکوبیلوبا

گیاه جینکوبیلوبا در زمینه های درمانی فراوانی کاربرد دارد می تواند در زمینه رفع اختلالات جنسی مفید باشد. همچنین برای رفع مشکلات روحی و افسردگی نیز خاصیت های زیادی دارد.بهتر است از عوارض جانبی این گیاه نیز اطلاع داشته باشید و در مصرف آن زیاده روی نکنید.

جینکوبیلوبا، نوعی گیاه است که از هزاران سال پیش توسط پزشکان سنتی برای درمان مشکلات و بیماری‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. چند مورد از این مشکلات عبارت‌اند از زوال عقل، ‌اضطراب و جریان خون ضعیف به‌سوی مغز. حامیان و طرفداران جینکو باور دارند که این گیاه می‌تواند اختلال نعوظ را در مردان درمان کند، چون مصرف جینکو باعث انبساط رگ‌های خونی می‌شود و جریان خون را به‌سوی اندام‌های تناسلی تقویت می‌سازد.

Mayo Clinic اخیرا رتبه‌بندی تازه‌ای را براساس اعتبار شواهد علمی درباره نقش جینکو در درمان اختلال نعوظ منتشر کرده است و درجه C را به این شواهد اختصاص داده است. درجه C یعنی این‌که شواهد علمی برای مصرف گیاه جینکو هنوز قطعی نیستند. با این‌حال و براساس گزارش‌هایی که محققان دانشگاه کلمبیا منتشر کرده‌اند، مصرف جینکو می‌تواند به درمان اختلالات جنسی در افرادی کمک کند که از مهارکننده‌های انتخابی بازجذب سروتونین (SSRIs) استفاده می‌کنند. این نوع از داروهای تجویزی برای درمان افسردگی کاربرد دارند. باید توجه داشت که مصرف جینکو می‌تواند خطر خون‌ریزی را افزایش بدهد و افرادی که از داروهای رقیق‌کننده خون استفاده می‌کنند، مجاز به مصرف جینکو نیستند. عوارض جانبی دیگر عبارت‌اند از حالت تهوع، سردرد، ناراحتی‌های گوارشی و سوزش در دهان.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *