خوردنی های سالم برای دفع سنگ کلیه

خوردنی های سالم برای دفع سنگ کلیه

اگر می خواهید از شر عارضه سنگ کلیه خلاص شوید می توانید از برخی مواد غذایی مناسب کمک بگیرید، متخصصین طب سنتی در این زمینه برخی پیشنهادات تغذیه ای جالب دارند از جمله می توانیم به دانه های میوه های مختلف اشاره کنیم، تخم خربزه ،نوشیدن آب و استفاده از دانه های روغنی در این زمینه بسیار مفید و موثر خواهند بود.

مغز میوه ها و مواد غذایی ای موثر بر سنگ کلیه : سنگ کلیه عارضه نسبتا شایعی است که ممکن است در فرد بدون هیچ سابقه قبلی از شکل کلیه، بروز پیدا کند و با درد بسیار شدید همراه است دکتر غلامرضا افشاری، متخصص طب سنتی گفت: علاوه بر مصرف آب فراوان، به بیمارانی که مشکل سنگ کلیه دارند، توصیه می‌شود در انتخاب مواد غذایی دقت کنند . استفاده از ماش‌های سبوس دار بسیار مفید است. همچنین در بین میوه‌ها، خیار، انجیر، انگور و خربزه، بسیار برای بیماران مبتلا به سنگ کلیه مفید است و موجب کاهش تشنگی شده و صاف کننده خون هستند .

دکتر کرد افشاری ادامه داد: مصرف بادام، فندوق، پسته و کنجد بسیار مفید است. پسته و بادام در اصلاح کلیه اثری قوی دارد. فندق نیز در رفع سوزش ادراری بسیار مفید است این متخصص طب سنتی در پایان گفت: مصرف این مواد غذایی اگرچه نمی‌تواند جایگزین دارو درمانی و اقدامات پزشکی باشد، ولی در طولانی مدت نتایج مطلوبی در جلوگیری از تشکیل سنگ کلیه دارد.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *