درمان عوارض سرطان با طب سوزنی

درمان عوارض سرطان با طب سوزنی

درمان عوارض سرطان

در مطلب زیر در مورد درمان عوارض سرطان صحبت شده است که شما میتوانید با استفاده از طب سوزنی این عوارض های بسیار زیاد را درمان کنید.

بر طبق اعلان انجمن سرطان امریکا، از هر هفت مرد یک نفر در طول حیات خود به سرطان پروستات مبتلا می‌شود. اگرچه در صورت تشخیص سریع، درمان‌های متعارف از قبیل شیمی‌درمانی، پرتودرمانی و هورمون درمانی موفقیت‌آمیز خواهد بود اما قطعا عوارض جانبی آنها اغلب ناخوشایند و دردناک است. به همین علت، پزشکان امریکایی بیش از پیش برای کاهش این عوارض در طی درمان به طب شرقی روی آورده‌اند.

در طی پرداختن به طب سوزنی و طب سنتی چینی، به تعداد نامحدودی بیمار کمک کردم تا از پس عوارض جانبی درمان سرطان پروستات برآیند و بسیاری بیماری‌های دیگر ویژه مردان همانند مشکلات مثانه، غده پروستات مزمن و سندرم دردهای مزمن لگنی را آسان‌تر تحمل کنند.

در این مقاله به بررسی رویکرد تعاملی شرق و غرب در زمینه بهبود بیماری‌ها و نحوه عملکرد آن‌ در کنترل علائم و عوارض جانبی ناشی از درمان سرطان و بهبود سلامت کلی بدن می‌پردازیم.
شیمی‌درمانی

شیمی درمانی با استفاده از دارو، از جمله درمان‌های متعارف سرطان پروستات است که مانع از رشد سلول‌های سرطانیست. مستنداتی دال برعوارض جانبی از جمله تهوع، درد مفاصل، خشکی دهان، تب ناگهانی و خستگی وجود دارد.

طب سوزنی و طب سوزنی الکتریکی با تسکین سیستم عصبی و ایجاد تعادل بدن، موجب تسکین دردهای ناشی از سرطان می‌گردد. این دو روش موجب تسلی دردهای شدید و ترشح هورمون‌های شیمیایی در مغز و ایجاد حس خوبی در بدن می‌گردند. به عنوان جایگزینی برای سوزن‌ها، طب فشاری یا حتی طب سوزنی با لیزر سرد، نتایج مشابهی را حاصل می‌کند.
هورمون‌درمانی

هورمون‌درمانی عموما با پرتو‌درمانی همراه بود، هورمون‌درمانی با ازبین بردن یا انسداد عملکرد هورمون‌هایی خاص مانع از رشد سلول‌های سرطانی می‌شوند. تب ناگهانی و تعرق شبانه، افسردگی، تهوع و خستگی مفرط از جمله عوارض جانبی مضر این روش‌ها محسوب می‌شود.

مطالعات بالینی نشان می‌دهد که طب سوزنی به درمان عوارض جانبی و تب ناگهانی که بیماران مبتلا به سرطان پروستات بر اثر هورمون‌درمانی متحمل می‌شوند، کمک شایانی می‌کند. همچنین ترکیبات گیاهان چینی که در طب سنتی چینی مورد استفاده قرار می‌گیرد، درمان جانبی بسیار پر منفعتی محسوب می‌شوند.
ادرار اضطراری و بی‌ثباتی مثانه

مشکلات مرتبط با ادرار از جمله تکرر ادرار، اضطرار ادرار، بی‌اختیاری ادرار و دردهای آن، از جمله مشکلات شایع بیماران مبتلا به سرطان پروستات است که بر حسب شرایط خاص بیماری و عوارض جانبی درمان‌هایی از قبیل پرتودرمانی و جراحی پروستات نمایان می‌شوند.

به طور سنتی طب سوزنی یکی از موثرترین روش‌های درمان انواع مشکلات مثانه به حساب می‌آید. امروزه، بسیاری از متخصصان اورولوژی به طور روزافزون این روش درمانی سنتی را تائید می‌کنند. طب سوزنی علائمی از قبیل ادرار اضطراری و بی‌ثباتی مثانه یا بی‌اختیاری اضطراری را با تنظیم عملکرد مثانه و کاهش التهابات، بهبود می‌بخشد. همچنین طب سوزنی با تحریک کارکرد اندورفین، اضطرار ادرار را کاهش می‌دهد.
غده پروستات مزمن و سندرم دردهای مزمن لگنی

۱۰٪ مردان بالغ از دردهای مزمن سرطان غده پروستات و سندرم لگنی رنج می‌برند. و به دلیل وجود داروهای متعدد غربی که موفقیت چندانی در درمان حاصل نمی‌کنند، درمان این بیماری‌ها به طور چشمگیری با مشکل مواجه می‌شوند. این نقطه آغاز تحولات است، زیرا فواید طب سوزنی برای بسیاری از متخصصان آشکار گشته است.

در یکی از اسناد مکتوب در سال ۲۰۰۸، حدود ۸۹٪ از مبتلایان به سرطان پروستات و سندرم لگنی مزمن به دو گروه تقسیم شده و یکی از گروه‌ها با طب سوزنی و گروه دیگر با دارونما تحت درمان قرار گرفتند. بعد از ۱۰ هفته مطالعه، گزارش شد که ۷۳٪ بیمارانی که تحت درمان با طب سوزنی قرار گرفته بودند، علائمشان بهبود یافت در حالی که در گروه دوم که تحت درمان با دارونما قرار گرفته بودند، تنها ۴۷٪ از آن‌ها بهبودی را تجربه کردند.

تلفیق درمان‌های غربی با طب شرقی، روشی قابل اطمینان و فوق‌العاده امن برای حفظ سلامت پروستات و تسکین دردها و عوارض جانبی مرتبط با انواع بیماری‌های مختص مردان خواهد بود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *