بارداری و دوچرخه سواری:آیا می توانیم در دوران بارداری دوچرخه سواری کنیم؟

بارداری و دوچرخه سواری:

وقتی زنان متوجه میشوند که باردار هستند،  ، اطلاعات مربوط به ورزش در دوران بارداری را دنبال می کنند. آنها می خواهند ببیند آیا در زمان بارداری میتوانند ورزشهای مورد علاقه خود از قبیل دوچرخه سواری، شنا کردن، هر نوع ورزش دریگر را دنبال کنند آیا برای انها مفید خواهد بود  پزشکان توصیه می کند که در حین بارداری ورزش کنید، اما مراقب باشید تا برایتان خطرساز نشود

کلاس دوچرخه سواری برای بانوان  باردار

بارداری و دوچرخه سواری:پرسش: چندین سال در کلاس های دوچرخه سواری شرکت کرده ام آیا اکنون که باردار شده ام نیز می توانم در این کلاس ها به فعالیتم ادامه دهم؟

 

بارداری و دوچرخه سواری:پاسخ: شدت کلاس های دوچرخه سواری ممکن است وابسته به مقاومتی که انتخاب می کنید و همین طور مدت زمانی که در یک جلسه تمرینی بر روی دوچرخه کار می کنید بسیار بالا باشد. من شروع به فعالیت در کلاس های دوچرخه سواری را توصیه نمی کنم اما چنانچه شما اخیرا از دوچرخه استفاده کرده اید و می خواهید به فعالیت در این دوران ادامه دهید این جا به برخی نکات ایمنی برای کاهش خطر آسیب دیدگی اشاره شده:

بارداری و دوچرخه سواری:آیا می توانیم در دوران بارداری دوچرخه سواری کنیم؟

  1. به میزان کافی آب بنوشید و تشنه نمانید.
  2. بیش از ۳۰ دقیقه در یک جلسه تمرینی رکاب نزیند.
  3. مقاومت کارتان را به منظور کاهش شدت فعالیت کاهش دهید. مطمئن باشید که در حین انجام تمرینات توانایی صحبت کردن را از دست نداده اید.
  4. به بدن توجه کنید. زمانی که خسته شدید به آرامی شدت فعالیت را کاهش داده و هنگامی که احساس واماندگی می کنید فعالیت را متوقف نمایید.
  5. چنانچه هر نوع مشکلی را در زانوها احساس می کنید تمرین را متوقف کرده و در عوض در حین بارداری به پیاده روی و یا شنا بپردازید.
  6. برای جبران کالری های مصرفی در حین ورزش به میزان کافی و مناسب غذا بخورید.
  7. با پزشک معالج تان مشورت کنید.

شکل بدن برای تمام بانوان باردار مسئله نگران کننده ای است به ویژه بانوانی که قبل از بارداری با انجام تمرینات منظم به ظاهری متناسب دست یافته اند. در طی بارداری اهداف ورزشی نیازمند تغییراتی برای اطمینان از سلامت فرد است. بزرگی شکم و افزایش ذخایر چربی در ناحیه باسن و ران ها لازمه سازگاری برای رشد و حمایت جنین در این دوران است.

نگرشی مثبت به این تغییرات فیزیکی به فرد باردار اجازه می دهد تمرینات ورزی اش را به طور مناسبی اصلاح نموده و از این دوران بسیار ویژه در زندگی اش لذت ببرد. خبر خوب این که بررسی ها نشان می دهد بانوانی که ورزش کردن را در طی دوران بارداری ادامه می دهند معمولا زودتر از بانوان خانه نشین بعد از زایمان به تناسب اندام دست می یابد.

بانوانی که به طور مداوم و متناسب در طی دوران بارداری ورزش می کنند با فرض این که زایمانی طبیعی و بدون مشکلی را تجربه کرده باشند زودتر از دو هفته بعد از زایمان می توانند دوباره به ورزش کردن بپردازند. ورزش کردن پس از زایمان در مادران ورزشکار ریکاوری سریع تری را از لحاظ فیزیکی و روانی نسبت به بانوان غیر ورزشکار به وجود آورده ابتلا به افسردگی پس از زایمان را نیز کاهش می دهد.

علاوه بر ورزش، تغذیه مقوی نیز فاکتوری اساسی در تضمین سلامت مادر باردار محسوب می شود. برای اطمینان از این که کودک گلوکز کافی را برای رشد در اختیار دارد بانوان باردار به رژیم غذایی مناسب و منظمی نیازمندند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.