رفع بوی عرق با گیاه درمانی

رفع بوی عرق با گیاه درمانی

اگر می خواهید بوی عرق بدنتان را از بین ببرید و باعث خنک شدن آن شوید ،می توانید از روش های درمانی گیاهی کمک بگیرید ،گیاهانی مانند مریم‌گلی و رزماری در این زمینه به شما کمک میکنند؛از جمله عوامل ایجاد کننده بوی بدن می توانیم به استرس اشاره کنیم .با کنترل استرس و اضطراب از ایجاد بوی بد در بدنتان پیشگیری کنید .

کاهش استرس
وقتی که به فعالیت‌های ورزشی می‌پردازید یا دمای بدن‌تان به دلایل مختلف بالا می‌رود، غدد عرق (نوع اِکرین) نیز نوعی ماده آبکی تولید می‌کنند که برای تنظیم دمای بدن طراحی شده است. با این‌حال باید دقت داشت که استرس، غدد متفاوتی را به‌نام غدد آپوکرین تحریک می‌سازد که نوعی مایع شیری ترشح می‌کنند. غدد آپوکرین عمدتا در زیربغل و کشاله ران قرار دارند. براساس گزارش متخصصان Mayo Clinic، این مایع خاص از آب و چربی تشکیل شده است و درنتیجه ماده مناسبی برای فعال شدن باکتری‌های بوی‌زا به‌حساب می‌آید. کارهایی مانند مدیتیشن، یوگا و انواع روش‌های تسکین استرس می‌توانند به کاهش استرس کمک کنند.

گیاهان دارویی
مریم‌گلی، یکی از بهترین گیاهان دارویی است که طعم و عطر شیرین و جذابی دارد. استعمال موضعی از عصاره مریم‌گلی می‌تواند به از بین بردن بوی بد بدن کمک کند. عصاره رزماری نیز تاثیر مشابهی دارد و می‌توان در کنار مریم‌گلی از آن هم استفاده کرد. مطالعات علمی نشان داده‌اند که عصاره رزماری دارای خواص ضدمیکروبی است و بدن را هم خنک می‌کند.

سلامتیسم


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *