روش هایی ساده برای بالابردن تعداد اسپرم‌ها

روش هایی ساده برای بالابردن تعداد اسپرم‌ها

برای افزایش تعداد اسپرم‌ها می توانید از برخی روش های ساده کمک بگیرید ناباروری در مردان با افزایش سرعت گردش خون در ناحیه تناسلی قابل درمان خواهد بود. افزایش تعداد اسپرم‌ها با کمک مواد غذایی مفید امکانپذیر خواهد بود. به راهنمایی های تغذیه ای در این زمینه دقت کنید.

کم‌شمار بودن اسپرم‌ها و تحرک ضعیف آن‌ها، هر دو، معمولا به شکل‌گیری مشکلات باروری در مردان منجر می‌شوند. با این‌حال،‌ برخی از اسیدهای آمینه می‌توانند هم  را افزایش دهند و هم نقش موثری در بهبود بخشیدن به تحرک آن‌ها ایفا کنند. البته مشکلات و بیماری‌های مختلفی می‌توانند باعث شوند و فقط پزشک می‌تواند درباره آن اظهار نظر کند. بنابراین، قبل از مصرف اسیدهای آمینه یا هر مکمل دیگر به‌منظور درمان مشکلات ناباروری ناباروری در مردان،حتما با پزشک مشورت کنید.

در گام اول، باید مواد غذایی غنی از ال-آرژنین مثل ماهی، مرغ، محصولات لبنی و گوشت قرمز مصرف کنید. تبدیل شدن اسیدهای آمینه در بدن به اسید نیتریک، باعث انبساط رگ‌های خونی می‌گردد و جریان خون را بهبود می‌بخشد. افزایش گردش خون به‌سوی کشاله ران، سلامت اسپرم را تقویت می‌کند و تحرک اسپرم را افزایش می‌دهد.

در گام دوم، باید از این مواد غذایی استفاده کنید که حاوی میزان زیادی از ال-کارنیتین هستند: میوه‌های خشک، تخمه کدو، دانه کنجد، تخمه آفتاب‌گردان، انواع مغزهای خام و گرانولا. ال-کارنیتین، نوعی از اسیدهای آمینه است که التهاب در پروستات،کیسه منی و اپیدیدیم را کاهش می‌دهد، و باعث افزایش تحرک اسپرم می‌شود.

در گام سوم، باید این محصولات غذایی را به رژیم غذایی اضافه کنید: نخودفرنگی، توفو، لوبیا، عدس و بادام‌زمینی. همه این مواد غذایی حاوی نوعی از اسیدهای آمینه به‌نام ال-لیزین هستند که در صورت استفاده شدن همراه با روی (زینک)، تعداد اسپرم را افزایش می‌دهد. شکلات تلخ، گوشت گوسفند و جوانه گندم، به‌عنوان منابع غنی روی (زینک) شناخته می‌شوند. برای افزایش تاثیرگذاری بهتر است که این دو نوع از مواد غذایی را با هم ترکیب کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *