ضرورت مصرف فولات و آهن برای مادران باردار

ضرورت مصرف فولات و آهن برای مادران باردار

مادران باردار چه میزان آهن و فولات مصرف کنند؟

در موارد زیر تاثیر مصرف آهن و فولات را برای مادران باردار مورد مطالعه قرار داده ایم که مادران چه میزان و چه مقدار و از کجا باید این میزان تامین گردد. پس توصیه میکنیم که حتما این مطالب را بخوانید.

فولات یکی از ریزمغذی‌های ضروری برای مادران باردار است که از ابتلا به اختلالات مادرزادی در جنین آنها پیشگیری می‌کند. این ریزمغذی می‌تواند باعث حفظ سلامت قلب و عروق ما هم بشود و در ساختن سلول‌هایمان نقش داشته باشد. آهن هم از مهم‌ترین ریزمغذی‌های مورد نیاز خانم‌های باردار و برای ساخت سلول‌های خونی، بسیار ضروری است.

آهن به تولید بسیاری از آنزیم‌ها در بدن هم کمک می‌کند. ما می‌توانیم فولات یا اسید فولیک را علاوه بر مکمل‌های آن در برخی از مواد غذایی مانند سبزی‌های برگ سبز تیره، غلات سبوس‌دار و محصولات غنی‌شده با این ریزمغذی‌ هم پیدا کنیم. این در حالی است که آهن هم به‌وفور در حبوبات، گوشت‌های قرمز، گوشت بوقلمون، دانه سویا و اسفناج پیدا می‌شود.

افراد بزرگسال باید روزانه ۴۰۰، خانم‌های باردار ۶۰۰ و خانم‌های شیرده هم ۵۰۰ میکروگرم فولات در طول روز دریافت کنند. بد نیست بدانید که نیاز روزانه بدن مردان ۱۹ سال به بالا به آهن ۸ میلی‌گرم، خانم‌های ۱۹ تا ۵۰ سال ۱۸ میلی‌گرم، خانم‌های باردار ۲۷ میلی‌گرم، خانم‌های شیرده ۹ میلی‌گرم و خانم‌های بالای ۵۱ سال هم ۸ میلی‌گرم است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *