طرز تهیه خوراک سیب و تره فرنگی ویژه درمان دردهای مفصلی

طرز تهیه خوراک سیب و تره فرنگی ویژه درمان دردهای مفصلی

طرز تهیه خوراک سیب و تره فرنگی

بدلیل کمبود بعضی از ویتامین ها فرد دچار دردهای مفصلی می گردد برای درمان این دردها به طرز تهیه خوراک سیب و تره فرنگی می پردازیم که با خوردن این خوراک به تسکین دردهایتان کمک می کنید.

مواد لازم برای ۶ نفر

طرز تهیه خوراک سیب و تره فرنگی 
۵/۱ کیلو     سیب زمینی
۳ بوته     تره فرنگی خرد شده
۴ قاشق غذاخوری     روغن زیتون
۳ عدد     پیاز خرد شده
۱ بوته کوچک     کرفس خرد شده
۲ عدد     سیب زرد بزرگ
۵۰ گرم     آرد یا نشاسته سیب زمینی
۲ لیوان سرخالی (۴۵۰ میلی لیتر)     شیر پاستوریزه
۷۵ گرم ( در آسیاب نرم شود)        مغز تخمه کدو
۱ قاشق غذاخوری      کنجد
به مقدار لازم     نمک و فلفل سیاه

طرز تهیه خوراک سیب و تره فرنگی
از قبل فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد یا ۳۵۰ درجه فارنهایت کنید. سیب زمینی ها را خوب تمیز کرده و به تکه های نازک ببرید. اگر در مورد تکه کردن سیب زمینی ها مشکل دارید همه آنها را بپزید. بعد از این که به طور کامل خنک شد آنها را خرد کنید.
سیب زمینی ها را همراه با تره فرنگی بخارپز کنید.

سپس ظرف مخصوص فر را کمی، چرب کنید. نصف سیب زمینی ها را در آن ظرف بچینید و تمام تره فرنگی را به صورت یک لایه روی آن بریزید.پوست سیب ها را بکنید و هسته آن را درآورده و به صورت مکعبی شکل خرد کنید.۳ قاشق غذاخوری روغن زیتون در تابه بریزید و به آرامی پیازها، کرفس و سیب ها را تفت دهید

تا زمانی که پیاز و کرفس نرم شود.همچنین می توانید نشاسته ذرت را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید . سپس شیر را به تدریج اضافه کنید و پخت را ادامه دهید تا این که سس اندکی غلیظ شود. با قاشق این سس را روی سیب زمینی و تره فرنگی ها بریزید. سپس با باقی مانده ی تکه های سیب زمینی روی آنرا بپوشانید.

روغن زیتون را با برس روی سیب زمینی ها بمالید. ادویه ها( نمک و فلفل) را پاشیده و سپس روی آن پودر تخمه کدو تنبل( ۱ قاشق) و کنجد را بپاشید.مدت پخت غذا ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است. زمانی که سیب زمینی هایی که در روی غذا است قهوه ای شد، غذا آماده ی خوردن است.

نکات تغذیه ای :
آرتریت به التهاب مفاصل گفته می شود که با درد مفصل و خشکی آن مشخص می شود.اسیدهای چرب اُمگا- ۳ که در ماهی و دانه های خوراکی مثل بذرِکتان، گندم و لوبیای سویا وجود دارد، التهاب مفاصل را کاهش می دهند. اسیدهای چرب تک اشباعی (MUFA ) نیز مانند اسیدهای چرب اُمگا-۳ عمل می کنند

که در بیشتر سبزیجات و روغن زیتون ( اولین روغنی که در نواحی مدیترانه استفاده شد) یافت می شوند.در تهیه این غذا از دانه های خوراکی مثل کنجد و تخمه کدو ؛ از انواع سبزیجات مانند سیب زمینی، تره فرنگی، پیاز و کرفس و همچنین از روغن زیتون استفاده شده است که همگی برای کاهش درد آرتریت یا التهاب مفاصل مفید هستند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *