طرز تهیه کوکی دوبل شکلاتی یک شیرینی نوروزی

طرز تهیه کوکی دوبل شکلاتی یک شیرینی نوروزی

طرز تهیه کوکی دوبل شکلاتی نوروزی

در مطلب زیر طرز تهیه کوکی دوبل شکلاتی نوروزی را برایتان قرار داده ایم این شیرینی بسیار عالی و ویژه عید نوروز می باشد امیدوارم که شما این شیرینی نوروزی را تهیه کنید و از آن برای پذیرایی نوروزیتان استفاده کنید در ضمن برای تزیین این کوکی می توانید از چیپس شکلاتی تلخ و شیرینی استفاده کنید و از آن لذت ببرید. در ضمن این کوکی در دو مرحله تهیه می گردد که در زیر به تمامی این مراحل اشاره می کنیم تا بتوانید براحتی این کوکی ها را تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه  ۳۶ کوکی دوبل شکلاتی برای نوروز

چیپس  شکلاتی تلخ  و شیرین : یک پیمانه
کره آب شده : یک چهارم پیمانه
شکر : نصف پیمانه
تخم مرغ : ۲ عدد
وانیل : کمی
چیپس  شکلاتی نیمه شیرین : یک پیمانه
آرد : یک چهارم پیمانه
بیکینگ پودر : نصف قاشق مربا خوری

مواد برای روی کوکی دوبل شکلاتی برای نوروز

چیپس  شکلاتی : یک پیمانه
کره : ۲ قاشق مربا خوری
مغز خرد شده : به  دلخواه

طرز تهیه کوکی دوبل شکلاتی برای نوروز

چیپس شکلاتی تلخ و شیرین را به صورت بن ماری آب کنید و کنار بگذارید. کره،شکر،تخم مرغ و وانیل را با هم در کاسه بزرگی  با همزن مخلوط کنید تا صاف و یکدست شود.شکلات آب شده رااضافه کنید و هم زدن را ادامه دهید.سرعت هم زدن را کاهش دهید و بقیه مواد کوکی را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

مواد را بپوشانید و برای این که سفت شود در یخچال بگذارید.فر را روی ۱۷۵ درجه سانتی گراد تنظیم کنید .سینی را با کاغذ روغنی بپوشانید و با فاصله با قاشق خمیر را بریزید تا  خمیر تمام شود.شیرینی را به مدت ۹-۸ دقیقه در فر قرار دهید تا خود را بگیرد سپس بگذارید خنک شود.مواد رویه را با هم ذوب وهمراه با  مغز ، کوکی را تزیین کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *