به حداکثر رساندن فعالیت جسمانی و ورزش های قلبی- عروقی

حداکثر رساندن فعالیت جسمانی و ورزش های قلبی- عروقی

فعالیت جسمانی و ورزشی

اگر میخواهید به بالاترین حد آمادگی جسمانی  برسید باید پنج روز  ورزش های قلبی- عروقی در هفته برنامه ی خوب و ایده آلی برای تلاش شما خواهد بود.  همه اشخاصی  که فعالیت ورزش می کنند  چه ورزش سبک و چه ورزش سنگین باید یک روز کامل را به استراحت اختصاص دهند. دو روز در هفته می توانید تمرینات قلبی عروقی انجام ندهید به جای آن می توانید به تمرینات قدرتی بپردازید یا کاملا استراحت کنید. اگر احساس می کنید این روش با برنامه ی تمرینات ورزشی و بدن شما سازگار است. بدون تامل آن را اجرا کنید.

برای رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی تا چه اندازه باید به خودتان فشار بیاورید:

حتی در صورتی که هدفتان رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی باشد نباید هر روز تمرین کنید. در واقع تنها آن دسته از ورزشکاران حرفه ای که قصد شرکت در مسابقات را دارند با چنین شدت زیادی و آن هم تنها برای یک یا دو روز در هفته تمرین می کنند. بهتر است بعضی روزها را به تمرینات سبک و طولانی و سایر روزها را به تمرینات شدید و کوتاه اختصاص دهید.

برای رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی و تناسب اندام تمرینات تان را به تدریج افزایش دهید اگر یکباره طولانی تر شدیدتر و با فواصل کمتر انجام شود به ظور جدی در معرض آسیب دیدگی قرار می گیرید. چنانچه واقعا قصد رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی را دارید کمک گرفتن از یک مربی کارآزموده برای تنظیم برنامه ی تمرینات تان را توصیه می کنم.

تمرینات قلبی- عروقی برای رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی

فعالیت جسمانی و ورزشی:پس از آشنایی کامل با این تمرینات متوجه خواهید شد که بدنتان به تدریج مبارزه و تلاش بیشتری را می طلبد. دیگر تنه به افزایش انرژی یا کاهش میزان کلسترول خون فکر نمی کنید و قصدتان ازمودن سطح توانایی خود با شرکت در مسابقه ی دو ۵۰۰۰ متر یا تور یک هفته ای کوهنوردی است.شخصی که عادت به کشیدن روزی ۵/۲ پاکت سیگار داشت با بروز مشکلات تنفسی، مجبور به ترک سیگار شد و پس از آن دوچرخه سواری را آغاز کرد. این شخص در ۵۱ سالگی تصمیم گرفت تمام عرض کشور را با دوچرخه طی کند. پس از رسیدن به هدف خود گفته بود: اینکه می توانم بدون تنگی نفس در سر بالایی ها رکاب بزنم احساسی فوق العاده عالی است.

برای رسیدن به حداکثر آمادگی جسمانی باید چه مدت تمرین کنید:

فعالیت جسمانی و ورزشی:با توجه به نوع ورزش و هدفی که دارید دست کم چند تمرین طولانی را بیش از یک ساعت باید در طول هفته انجام دهید. فقط دقت کنید که روند افزایش کل زمان تمرینات در یک هفته بیش از ۱۰ درصد نباشد چون در غیر  این صورت احتمال آسیب دیدگی بسیار بالاست پس اگر در یک هفته ۱۵۰ دقیقه پیاده روی می کنید هفته ی بعد بیشتر از ۱۶۵ دقیقه نشود.

به عبارت دیگر سه نوبت تمرین ۳۰ دقیقه ای در یک هفته و سپس تغییر آن به سه نوبت تمرین ۴۵ دقیقه ای در هفته ی بعد اصلا صحیح نیست. روش اصولی آن است که مدت یکی از تمرینات را ۲۵ دقیقه افزایش دهید و دو تمرین دیگر هر یک در ۲۰ دقیقه انجام شود


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.