محافظت از قلب و عروق با مصرف پروتئین

محافظت از قلب و عروق با مصرف پروتئین

اگر می خواهید از قلب و عروق خود در برابر سکته مراقبت کنید پیشنهاد می کنیم با روش های موثر تغذیه ای در این زمینه آشنا شوید. مصرف پروتئین ها از اهمیت فوق العاده ای برای محافظت از قلبتان برخوردار است. جای دادن انواع میوه ها و سبزیجات در رژیم غذایی نیز تضمین کننده سلامت قلب و عروق شما خواهد بود.

محققان می‌گویند مصرف مواد غذایی غنی از اسیدهای آمینه می‌تواند ضامن سلامت قلب باشند. براساس تحقیقی که مشروح آن در مجله Nutrition منتشر شده است، محققان دانشگاه آنجلیای شرقی به این نتیجه رسیده‌اند که افزایش ‌میزان پروتئین در برنامه غذایی زنانی که فشار خون بالا دارند می‌تواند سبب کاهش فشار و افزایش استحکام عروق خونی شود.

فشار خون از اصلی‌ترین دلایل ابتلا به سکته است و کاهش آن می‌تواند احتمال مرگ ناشی از سکته‌‌های مغزی و بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. در این تحقیق ۷ نوع اسید آمینه آرجینین، سیستئین، گلوتامیک، گلیسین، هیستیدین، لئوسین و تیروزین مورد بررسی قرار گرفت و تاثیر آنها بر سلامت قلب و عروق ۱۸۹۸ زن ۱۸ تا ۷۵ سال بررسی شد.

بررسی‌‌‌ها حاکی از این موضوع بود که مصرف بیشتر اسیدهای امینه سبب کاهش فشار خون و کاهش سختی شراین می‌شود. این اسید آمینه‌‌‌ها به وقور در پروتیین‌‌های گیاهی و حیوانی یافت می‌شوند. محققان توصیه می‌کنند در طول روز از پروتیین‌‌‌ها در برنامه غذایی خود بگنجانید و ‌میزان دریافت گوشت‌‌های سفید بیش از گوشت‌‌های قرمز باشد.

میوه و سبزی در رژیم غذایی منبع تأمین کننده ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های ضروری، جهت مبارزه با رادیکال‌های آزاد در بدن است. این مواد برای عملکرد نرمال سلول‌های بدن شامل عملکرد دستگاه ایمنی لازم است، سعی کنید برای دستیابی به همه ی مواد مغذی مود نیاز بدن از میوه ها و سبزیجات متنوعی استفاده کنید. جایگزینی گوشت های چرب مانند گوشت قرمز با انواع گوشت های سفید و کم چربی در حفظ سلامت قلب و عروق نقش مهمی دارد.

از دیگر جایگزین های گوشت می توان به مغزهای خوراکی و حبوبات اشاه کرد. مغزهای خوراکی نه تنها حاوی پروتئین‌های لازم برای سلامت هستند بلکه اسیدهای چرب امگا ۳ که برای سلامت قلب لازم است، را نیز در خود دارند.

همچنین لازم است، دریافت شکر، سدیم، چربی‌های اشباع و ترانس را کاهش دهید. جایگزینی روغن های حیوانی با انواع روغن های گیاهی مانند وغن زیتون لازم و ضروری است.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.