فواید شنا برای بانوان باردار

فواید شنا  برای بانوان باردار

ورزش شنا در دوران بارداری:فواید شنا برای بانوان باردار

شنا کردن برای تناسب اندام  بخصوص برای بانوان باردار می تواند یک راه عالی برای از دست دادن وزن، شکل گرفتن و افزایش قدرت فیزیکی باشد. بسیاری از مردم از شنا کردن لذت می برند و آن  یک ورزش  سرگرم کننده  ومتفاوتی است  فواید زیادی دارد اما به دلیل فعالیت هوازی، فواید قلبی عروقی اغلب نخستین فواید آنست


پیاده روی در آب در دوران بارداری

ورزش شنا در دوران بارداری:غوطه وری در آب تنها زمانی است که شما احساس سبکی در پاها می کنید. همچنین فشار آب بر روی پوست، گردش خون را بهبود بخشیده و به کاهش تورم بدن که معمولا در دوران بارداری به ویژه در ماه های پایانی اتفاق می افتد کمک می نماید. پیاده روی در آب نیز  تمرین خوبی محسوب می شود. تنها از طریق پیاده روی در آب می توانید به تقویت عضلات شکم و کاهش فشار وارده بر پایین کمر کمک نمایید.

ورزش شنا در دوران بارداری:اگر پیش از بارداری به دویدن آرام پرداخته اید چنانچه از راهنمایی های ایمنی و سلامتی پیروی نمایید می تواند رشته ایمن و مناسبی برای ادامه در این دوران محسوب شود. اما چنانچه پیش از این هرگز به این فعالیت نپرداخته اید اکنون نیز آن را انجام ندهید. جاگینگ فشار زیادی را بر روی مفاصل تحمیل می کند و شدت این فعالیت برای بسیاری  از بانوان باردار بالاست.

برای این بانوان بهتر  است به طور متناوب به پیاده روی و جاگینگ بپردازند. از این طریق شما خطر آسیب پذیری مفاصل را کاهش داده و با شدتی که برای شما و کودک مناسب تر  است به فعالیت می پردازید. به دلیل تغییرات تعادلی که در نتیجه بارداری در فرد ایجاد می شود استفاده از دوچرخه ثابت بر دوچرخه متحرک ترجیح دارد.

همچنین زمانی که بر روی دوچرخه به سمت جلو خم می شوید تلاش کنید تا از ناحیه مفصل ران خم شوید و پشت تان را نسبت به خمیدگی ایجاد شده در کمر صاف و کشیده نگه دارید. این به کاهش فشار وارده به ناحیه پایین کمر کمک خواهد کرد. بانوان بارداری که در کلاس های دوچرخه سواری شرکت می کنند چنانچه از راهنمایی های ایمنی پیروی کنند و به نیازهای بدنشان توجه نمایند می توانند به فعالیت شان ادامه دهند. چنانچه مربی با سرعتی حرکت می کند که در شما ایجاد خستگی و تنگی نفس می نماید سرعت تان را کاهش دهید و یا مکررا  استراحت کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *