چه کسانی باید از دستگاه پله پیمایی استفاده کنند؟

چه کسانی باید از دستگاه پله پیمایی استفاده کنند؟

ورزش با دستگاه پله پیمایی:

دستگاه پله پیمایی نوعی ورزش برای سلامتی انسان است  که به انجام آن توصیه شده است بمنظور د اشتن بدنی سالم این ورزش را انجام دهید مطمنا علاوه بر سلامتی به  انسان احساس خوبی هم میدهد و با بسیاری از بیماریها مقابله میکند اکنون در ادامه  موارد بیشتری در باره این دستگاه بخوانید

در حال حاضر رایج ترین دستگاه پله، نوع متحرک آن است که شباهت زیادی به بخشی از پله های برقی فروشگاه ها دارد. شما با دستگاه های پله ی پدال دار که روی دو پدال آن می ایستید و پاها را به سمت بالا و پایین فشار می دهید آشنا هستید این طور به نظر می رسد که با افزایش محبوبیت دستگاه بدن سازی الیپتیکال در بین مردم دستگاه پله ی پدال دار بخش قابل توجهی از طرفداران خود را از دست داده است.

از طرفی هم مدل های پله ی متحرک به خاطر امکان انجام دادن تمرینات بسیار شدید، مجددا مورد توجه قرار گرفته است. تمرین با  این نوع پله بسیار مشکل تر از بالا رفتن از پله ی واقعی است زیرا مرتب بالاتر و بالاتر می رود.

ورزش با دستگاه پله پیمایی: دستگاه پله ی متحرک، پیشینه ا ی طولانی دارد. در آغاز قرن بیستم، زندانیان زندان فدرال آمریکا برای تامین برق مورد نیاز زندان مچبور به بالا رفتن از این پله ها بودند. وقتی انواع مدرن آن برای نخستین بار وارد بازار شد با مشکلاتی چون جمع شدن در حین تمرین همراه بود. ما در کمال خوشوقتی اعلام می کنیم که این نقص از مدت ها پیش برطرف شده و پله های متحرک امروزی نیز همچون سایر دستگاه های ورزشی تا زمانی که مورد استفاده ی درست قرار بگیرند قابل اطمینان اند.

دستگاه پله پیمایی مخصوص چه کسانی است:

ورزش با دستگاه پله پیمایی: بخش بزرگی از طرفداران این دستگاه زنان هستند زیرا در شکل گیری عضلات ران و باسن تاثیر بسزایی دارد. افرادی که هدفشان کسب آمادگی جسمانی برای شرکت در مسابقات اسکی، کوهنوردی، راهپیمایی، دو و البته پله نوردی است نیز علاقه ی ویژه ای به آن ابراز می کنند. تمرین با پله های متحرک، کالری سوزی زیادی دارد و گزینه ی مناسبی برای دوندگان و راهپیمایانی است که مایل به یک روز دوری از جاده و تردمیل هستند.

اکنون مناسب ترین زمان برای از بین بردن این باور غلط است که: پله نوردی سبب حجیم شدن عضلات پا می شود. واقعیت این است که عملا هر نوع فعالیت ورزشی که آرام و با فشار زیاد انجام می شود به  افزایش حجم عضلات منجر می شود.

اگر به طور ژنتیکی ران هایی حجیم دارید باید به هر نحو ممکن با آن مقابله کنید که البته از نظر خیلی ها هم مسئله ی قابل توجهی نیست. پله نوردی برای کالری سوزی، تقویت عضلات پا و افزایش توانایی در بالا رفتن از پله های واقعی راهی بسیار عالی است.

چرا  احتمال دارد دستگاه پله پیمایی مناسب شما نباشد:

شاید تازه کاران ورزش از پله نوردی خوش شان نیاید. زیرا اصلا تفریحی نیست. اگر واقعا تازه کار هستید حتی برای ۵ دقیقه و با کمترین شتاب هم روی دستگاه دوام نمی آورید. در چنین شرایطی برای افزایش توان و قدرت تان می توانید از دستگاه های دیگری مثل تردمیل یا دوچرخه ی ثابت، استفاده کنید.

مهارت یابی در روش استفاده از دستگاه پله و به ویژه استپرها می تواند کار دشواری باشد. گاهی اوقات تازه کاران قبل از عادت کردن به ریتم پله نوردی خود را بی حال نقش بر زمین می یابند. در بعضی از موارد پله نوردی منجر به آسیب دیدن زانو می شود. برای به حداقل رساندن احتال بروز چنین مشکلاتی سعی کنید برای تقویت عضلات نگه دارنده ی زانو یعنی عضلات جلو و پشت ران خود اقدام کنید.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.