تردمیل را چه کسانی استفاده کنند؟

تردمیل را چه کسانی استفاده کنند؟

ورزش تردمیل:

تردمیل ها یک تمرین قلب و عروق عالی هستند که به بهبود سلامت قلب کمک می کنند. هر زمانی که بر روی یک تردمیل گام می گذارید قلب خود را تقویت می کنید. و هنگامی که قلب شما قوی تر می شود، فشار خونتان را پایین می آورید. علاوه بر این،  پیاده روی  باعث کاهش استرس در قلب شما می شود

 

ورزش تردمیل:تردمیل دستگاه موتوردار ثابتی است که با استفاده از آن می توانید در جا راه بروید و بدوید. تنها کاری که انجام می دهید راه رفتن روی تسمه ی متحرکی است که زیر پای شما قرار می گیرد. مقدار کالری ا ی که با تردمیل می سوزانید برابر میزان کالری سوزی با پیاده روی یا دویدن در فضای آزاد است. وقتی تردمیل را به منظور همانند سازی با سربالایی شیب می دهید دویدن روی آن راحت تر از دویدن در سر بالایی با همان شیب به نظر می رسد در صورتی که مقدار کالری ای که می سوزانید به اندازه ی کالری ای  است که با رافه رفتن روی سطح شیبدار در فضای آزاد می سوزد.

انواع تردمیل

ورزش تردمیل:شاید انواع جدیدتر تردمیل های پهن تر و کوتاه تر را هم دیده باشید. سرعت  این تردمیل ها، ۸ کیلومتر در ساعت است و زاویه ی شیب آنها تا ۴۰ درصد یعنی به اندازه ی شیب تند یک تپه قابل تنظیم است. تردمیل با شیب تند برای افرادی که قصد انجام دادن تمرینات سخت و شدید را بدون بالا بردن سرعت دارند وسیله ای مناسب است.

برای کسانی هم که هدفشان کالری سوزی زیاد، تمرین پیاده روی و کوهنوردی و تفکیک عضلات پاست یا تنها به دنبال امتحان کردن دستگاههای جدید هتند توصیه می شود. اگر زانو درد دارید یا در سر بالایی دچار کمردرد می شوید حتما آرام و با  احتیاط شروع کنید. شما برای انجام دادن تمرینات مفید و موثر به حداکثر شیب تردمیل نیازی ندارید ضمنا فراموش نکنید که شیب تند فقط برای راه رفتن است و نه دویدن.

 

ورزش تردمیل:تردمیل دستگاه پر طرفداری است به ویژه در شهرهای پر جمعیت که مردم به خاطر آلودگی هوا هنگام پیاده روی در خیابان ها مجبور به استفاده از ماسک هستند. این دستگاه برای افراد تازه کار و ساعاتی از شبانه روز که تنها دویدن یا پیاده روی کردن در فضای آزاد می تواند خطر آفرین باشد، توصیه می شود. سرعت تردمیل ها به اندازه ای کم می شود که حتی غیر آماده ترین بدن هم به راحتی خود را با آن هماهنگ می کند. کسانی که کمردرد، زانودرد یا مچ پای ضعیفی دارند راه رفتن روی تردمیل را به قدم زدن روی آسفالت خیابان ترجیح می دهند.

انعطاف پذیری و قدرت ضربه گیری تردمیل های امروزی به مراتب بیشتر از گذشته است. بعضی از انواع جدید این دستگاه، امکانات خیره کننده ای چون اینترنت دارند که امکان مسابقه دادن شما با سایر افراد در نقاط دیگری از جهان را میسر می سازد. بعضی دیگر اطلاعات شخصی شما را روی ریز تراشه ای ذخیره می کنند که می توانید به رایانه ی خود وارد یا مستقیما به وبگاه مشخصی مراجعه کنید. تردمیل ها امکانات دیگری مثل نمایشگر ضربان قلب، کنترل کننده ی سرعت، تنظیم زاویه ی شیب، زمان و مسافت را نیز در اختیارتان قرار می دهند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.