مزایا و معایب وزنه های آزاد

ورزش با وزنه آزاد:

حرکات وزشی با وزنه های آزاد برای برخی از کسانی که  تازه این کار را شروع کرده اند  سخت است و در مقایسه با کار با دستگاه به مهارت های زیادی  نیاز دارند تا با انجام اشتباهات دچار آسیب دیدگی نشوند

ورزش با وزنه آزاد: تمام افرادی که با وزنه ی آزاد حتی وزنه های بسیار سبک تمرین می کنند باید کاملا دقت کنند. یک شب خانمی که در انتظار بازگشت همسرش به خانه بود برای ایکه خوابش نبرد تصمیم به ورزش می گیرد. اما در حین تمرینات سر شانه با دمبل از فرط خواب کنترل خود را از دست می دهد و دمبل ها با هم برخورد می کنند. دراین حادثه دو انگشت این خانم می شکند. کار با وزنه جدا به دقت و تمرکز زیادی نیاز دارد.

ورزش با وزنه آزاد: همچنین تعادل بیشتری را نسبت به کار با دستگاه طلب می کند. اگر کمبود وقت دارید تمرین با دستگاه در مقایسه با وزنه ی آزاد به زمان کمتری احتیاج دارد. به جای اتلاف وقت برای تعویض وزنه های میله ی هالتر تنها یک میله را در سوراخ وزنه ی مورد نظرتان در دستگاه قرار دهید.

امتیاز ورزش با وزنه های آزاد

ورزش با وزنه آزاد: وزنه های آزاد از دستگاه های بدن سازی کاربردی ترند. در حالی که دستگاه فقط برای کار خاصی طراحی می شود با یک جفت دمبل صدها نوع تمرین قابل اجرا است. برای مثال در تمرین سر شانه دمبل را بالای سر ببرید برای تقویت عضله ی سه سر بازویی آن را به سمت عقب حرکت دهید و برای ران ها و عضلات سرینی با یک دمبل در هر دست حرکت اسکوات انجام دهید. علاوه بر آن تنها با تغییر نحوه ی در دست گرفتن دمبل زاویه ی حرکت و عضله را نیز تغییر می دهید.

 

ورزش با وزنه آزاد: امتیاز دیگر کار با وزنه های آزاد امکان به کارگیری عضلات در حرکاتی شبیه فعالیت های روزمره ی زندگی است این در حالی است که دستگاه ها فقط روی عضله ی خاصی کار می کنند و بقیه ی بدن فعالیتی ندارد. تمرین با وزنه ی آزاد مستلزم وجود حرکت تعادل و ثبات چندین عضله هنگام بالا بردن وزنه است. در این تمرینات عضلاتی تقویت می شوند که در تمرینات دستگاهی به منظور تفکیک عضلات کار زیادی انجام نمی دهند. بعضی از افراد با اختصاص دادن بخش اعظم تمرینات خود به وزنه های آزاد احساس قدرت بیشتری می کنند.

 


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.