پخت خوراک مرغ و سیب زمینی کبابی همراه با سرکه

پخت خوراک مرغ و سیب زمینی کبابی همراه با سرکه

پخت خوراک مرغ و سیب زمینی کبابی همراه با سرکه

مطلب زیر دستور پخت خوراک مرغ و سیب زمینی کبابی را برای شما قرار داده ایم این نوع خوراک مرغ بسیار خوشمزه و پرطرفدار میباشد امیدوارم که این خوراک فوق العاده را تهیه کنید و از آن لذت فراوانی ببرید. و برای مزه دار کردن این خوراک از سرکه استفاده میشود.

مواد لازم

ران مرغ ۶ عدد
سیب زمینی ۴ عدد
سیر ۴ حبه
پیاز ۴ عدد
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری
سرکه ۲ قاشق غذاخوری
پودر آویشن ۱ قاشق غذاخوری
خردل ۲ قاشق چایخوری
ترخون تازه مقداری

 

پخت خوراک مرغ و سیب زمینی کبابی همراه با سرکه

ران های مرغ را نمک بزنید و کناری قرار دهید. داخل کاسه ای سرکه ، خردل ، روغن زیتون ، پودر آویشن ، مقداری نمک و فلفل سیاه بریزید و خوب مخلوط کنید تا سس یکدستی بدست بیاید.

ته ظرف یا سینی فر را با مقداری روغن چرب کنید. سیب زمینی ها را به صورت حلقه ای برش بزنید و در ظرف بچینید. سیر و پیاز را حلقه ای خرد کنید و روی سیب زمینی های حلقه شده پخش کنید و نمک و فلفل بریزید.

ران های مرغ را روی مواد دیگر قرار دهید و مقداری سبزی ترخون تازه را بین فضاهای خالی قرار دهید. سپس سس سرکه ای که از قبل آماده کرده اید را روی ران های مرغ بریزید ( سعی کنید تمام قسمت های مرغ به این سس آغشته شود ).

ظرف را داخل فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد به مدت ۱ ساعت قرار دهید تا مرغ ها کباب شوند. پس از پخت از فر خارج کنید و ۱۰ دقیقه استراحت دهید. سپس در ظرف بریزید و همراه با سالاد و چاشنی دلخواه سرو کنید.

برای: ۶ نفر
حاضر است در : ۸۰ دقیقه
وعده: شام, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : خوراک
مواد لازم : آویشن, پیاز, سرکه, سس خردل, سیب زمینی, سیر, مرغ


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.