پخت شوید پلو با استفاده از سیر خشک

پخت شوید پلو با استفاده از سیر خشک

طرز پخت شوید پلو

در زیر طرز پخت شوید پلو را در زیر برای شما قرار داده ایم این نوع پخت شوید پلو مواد اولیه خاصی نیاز ندارد و با استفاده از شوید تازه و همچنین از سیر خشک استفاده شده تا این پلو بسیار خوش عطر گردد.

مواد لازم

برنج ۳ لیوان
شوید تازه ریز خرد شده ۳ لیوان
سیر ۳ حبه

پخت شوید پلو

برنج را در مقداری آب ولرم به مدت ۳۰ دقیقه خیس دهید و پس از این مدت بهمراه مقداری نمک و چند لیوان آب داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت قرار دهید تا نرم شود. سپس با آب سرد آبکشی کنید ( زمانی برنج را آبکش کنید که وقتی برنج را میان دو انگشت میفشارید اطراف برنج نرم و مغز ان کمی خام باشد ).

ته قابلمه ته دیگ دلخواهتان را قرار دهید و لایه لایه داخل قابلمه را با برنج و شوید خرد شده پر کنید. در انتها سیرها را خرد کنید و لابلای برنج قرار دهید. حرارت را زیاد کنید تا برنج کمی بخار کند، سپس نصف لیوان آب را بهمراه چند قاشق روغن و زعفران دم کرده به برنج اضافه کنید. در قابلمه را بگذارید و حرارت را کم کنید تا برنج به آرامی دم بکشد. پس از پخت برنج را در ظرف بکشید و سرو کنید.

به همراه این برنج می‌توانید ماهی ، میگو ، گوشت و مرغ و … سرو کنید. در صورتی که شوید تازه در اختیار ندارید از ۳ قاشق غذاخوری شوید خشک استفاده کنید.

برای: ۳ نفر
حاضر است در : ۷۰ دقیقه
وعده: شام, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : پلو و چلو
مواد لازم : برنج, زعفران, سیر, شوید


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *