پخت پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار همراه با آب سبزیجات

پخت پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار همراه با آب سبزیجات

پخت پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار

مطلب زیر پخت پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار را برای شما قرار داده است دراین غذا از آب تمامی سبزیجات استفاده شده است امیدوارم که این غذای بسیار خوشمزه را تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

مواد لازم برای تهیه پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار

مطلب زیر

بلغور گندم  ۲/۳ پیمانه  .  آب حاصل از پخت سبزیجات تند ۴۰۰ میلی گرم

لیمو ارگانیک ۲ عدد  .  روغن زیتون خالص ۳ قاشق سوپخوری  .  پیازچه ۱ دسته

جعفری ۱ دسته ی بزرگ   .  نعناع ۱ دسته ی بزرگ  .  پنیر هالومی ۵۰۰ گرم

نخود آبگوشتی پخته ۴۰۰ گرم  .  دانه ی انار ۲/۱ پیمانه  .  نمک  .  فلفل سیاه

 

پخت پنیر کبابی هالومی با تبوله ی انار همراه با آب سبزیجات

تبوله یک سالاد تازه و شاداب خاورمیانه ای است که از سبزیجات خرد شده با مقدار مناسب لیمو و بلغور گندم تهیه می شود. اگر نخود آبگوشتی را نیز به آن اضافه کنید ماندگاری آن بالاتر می رود. این سالاد با پنیر بز، گوشت ماهی کبابی و حمص نیز لذیذ است.طرز تهیه: بلغور گندم را در کاسه ای بزرگ بریزید. آب سبزیجات را به صورت داغ را به آن اضافه کرده و سر کاسه را بپوشانید و بگذارید ۱۵ دقیقه به حال خود بماند. طی این زمان، پوسته ی خارجی لیمو را رنده کنید.

سپس آب یکی از لیموها را بگیرید (حدود ۳ قاشق سوپخوری). پوست لیموی رنده شده، آب لیمو و روغن زیتون را با هم همزده و کمی نمک و فلفل به آن اضافه کنید.برگ های نعنا و جعفری را از ساقه جدا کرده و خیلی ریز خرد کنید. پیازچه ها را به قطعات بسیار ریز برش بزنید. آب بلغور را توسط یک صافی گرفته و آن را به کاسه برگردانید. سس، سبزیجات، پیاز، نخود و بیشتر انار را به آن بیفزایید. مخلوط را به خوبی هم زده و آن را با نمک و فلفل مزه دار کنید.

هنگام سرو غذا، یک تابه ی شیار دار را حرارت دهید. هالومی را به قطعاتی با ضخامت ۱ سانتی متر برش بزنید. هر سمت پنیر را به مدت ۲ دقیقه یا تا زمانی که به راحتی از شیارهای کف ماهیتابه جدا شود بپزید. کفگیر یا چاقوی خامه صاف کن برای بلند کردن و برگرداندن این پنیر مناسب است. اگر سینی فر ندارید، پنیر را در یک تابه ی معمولی حرارت دهید تا قهوه ای رنگ شود.سالاد را در بشقاب های مخصوصِ سرو بریزید و پنیر را روی آن قرار دهید، بقیه انار را روی سالاد بپاشید. توسط یک قاچ لیمو و در صورت تمایل با کمی روغن زیتون سرو کنید.

دسته بندی دستور آشپزی : غذاهای رژیمی و کم کالری


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.