مواردی برای اشخاصی که تازه پیاده روی میکنند

مواردی برای اشخاصی که تازه به پیاده روی میکنند

نحوه صحیح پیاده روی:

باید این نکات را بدانیم تا پیاده روی خوب و سالمی داشته باشید اگر شما هم جزو کسانی هستید که دوست دارید پیاده روی کنید باید این موارد ضروری را بدانید با اینکه پیاده روی یکی از آسانترین ورزشها برای لاغر شدن است  ولی مواردی هست که بهتر است تازه کارها آن را رعایت کنند

نحوه صحیح پیاده روی: خوب قبول داریم که کمی کم لطفی کردیم در واقع پیاده روی فقط گذاشتن یک پا جلوی پای دیگر نیستو بزرگ ترین  اشتباهی که افراد در حین پیاده روی انجام می دهند خم کردن بدن به سمت جلو است که قطعا به بروز مشکلاتی در کمر، گردن و مفصل ران منجر می شود. به طور طبیعی حالت بدن باید صاف و کشیده باشد.

البته لازم نیست خودتان را مجبور به شق ورق ایستادن کنید ولی در عین حال نباید خم هم راه بروید پشت تان را گرد کنید یا بدن را بیش از اندازه مایل به جلو نگه دارید. شانه ها آزاد و راحت باشد قفسه ی سینه جلو و شکم را تو بدهید. سر را بالا نگه دارید شانه در راستای باسن باشد و رو به رو را نگاه کنید.

نحوه صحیح پیاده روی: دست ها نیمه راحت و بسته باشد و بازوها را در طرفین و نزدیک بدن حرکت دهید. دست باید تا جناغ سینه بالا بیاید و هنگام پایین آمدن باسن را لمس کند. عضلات سرینی را شل کنید کف پا را صحیح زمین بگذارید. ابتدا پاشنه و سپس سینه و انگشتان پا زمین می آید. هنگام بلند کردن پا از زمین، به انگشتان و سینه ی پا فشار وارد کنید.

هر چند وقت یک بار نکات ضروری در مورد پیاده روی صحیح را مرور کنید تا از راه رفتن درست خودتان مطمئن شوید.

نکات مهم در پیاده روی

پیاده روی یکی از ابتدایی ترین ورزش ها برای رسیدن به اندامی متناسب است اما با این حال هنوز هم نکاتی وجود دارد که بهتر است تازه کاران به آن توجه کنند:

  • مدت زمان تمرینات را به تدریج افزایش دهید. بسیاری از افراد می توانند پیاده روی را با پنج جلسه ی ۱۰ تا ۲۰ دقیقه ای در هفته آغاز کنند و پس از یک ماه هر جلسه را بین ۲ تا ۳ دقیقه در هر هفته افزایش دهند تا وقتی که به راحتی بتوانند بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه پیاده روی کنند.
  • شاید پنج روز پیاده روی در هفته به نظر زیاد بیاید اما با هر روز پیاده روی کردن می توانید آن را به یک عادت تبدیل کنید. ضمنا برای کاهش وزن پنج تا شش روز در هفته و روزی دست کم یک ساعت پیاده روی ضروری است.
  • تا حد امکان تند پیاده روی کنید. اگر خیلی تند راه بروید کالری بیشتری هم در مقایسه با سرعت ۵/۱ کیلومتر در ۲۰ دقیقه می سوزانید. شاید در آغاز نتوانید خیلی سریع راه بروید اما با بهبود آمادگی جسمانی و کم و زیاد کردن سرعت تان می توانید پیاده روی متناوب انجام دهید.
  • اگر در شانه ی جاده پیاده روی می کنید خلاف جهت ترافیک باشید تا نزدیک شدن اتومبیل ها را ببینید.
  • کمی شیب بدهید. پیاده روی در سطح شیب دار، در شکل گیری و تناسب عضلات ران، باسن و کالری سوزی بیشتر موثر است. با پیاده روی در سطح شیب دار که البته به درجه ی شیب هم بستگی دارد حدود ۳۰ کالری بیشتر از پیاده روی در سطح صاف می سوزانید.
  • در هر فرصتی پیاده روی کنید. اتومبیل تان را در خانه بگذارید و تا ایستگاه مترو پیاده بروید. وقت ناهار ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید. در اماکنی مثل فرودگاه به جای استفاده از ریل متحرک راه بروید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.