پیشگیری از عدم آسیب دیدن موها بعد از 40 سالگی

پیشگیری از عدم آسیب دیدن موها بعد از 40 سالگی

آسیب دیدن موها بعد از ۴۰ سالگی

مطلب زیر اشاره دارد به نحوه پیشگیری کردن از آسیب دیدن موها در افراد چهل ساله که این آسیب ها معمولا در خانم ها بیشتر بروز میکند و این علت بر میگردد به زایمان کردن خانم ها و تغییرات هورمونی که درآنها رخ میدهد و عمده آسیب دیدگی در این خانمها به موهایشان برمیگردد که در مطلب زیر ۳ نکته اساسی و کاربردی برای مقابله کردن با این آسیب دیدگی را در زیر برایتان قرار داده ایم . ا ت باین کارها و مراقبت بیشتر میتوانید از آسیب رسانده شدن زودهنگام به موهایتان خودداری کنید.

اگر در آینه به موهایتان خیره شده‌اید و فکر می‌کنید که از وقتی ۴۰ ساله شده‌اید، چه اتفاقی برای موهایتان افتاده، یک مطالعه جدید، پاسخ این پرسش را دارد. بخاطر تحقیقات قبلی، می‌دانیم که بدنه مو با گذشت زمان، نازک‌تر و شکننده‌تر می‌شود و حالا یافته‌های جدید در “مجله آرایشی مطالعه پوست” نشان می‌دهد که با وارد شدن یک زن به دهه ۴ و ۵ زندگی، کوتیکول مو نیز شکننده‌تر می‌شود و باعث می‌شود که موها بیشتر، مستعد شکستگی و خشکی شوند.

محققان دانشگاه گیفو در ژاپن، الیاف موی ۱۲۱ زن ۱۰ تا ۷۰ ساله را جمع‌آوری کردند و متوجه شدند که در زنان کمتر از ۴۰ سال، نشانه‌هایی از آسیب به پوشش بیرونی مو را نشان داد نوعی آسیب که بخاطر صدمات مداوم و روزانه موها بوجود می‌آید ــ(استفاده از ابزارهای آرایشی داغ بر روی مو، قرار گرفتن در معرض محیط اطراف و . . . ). اما بعد از ۴۰ سالگی، این آسیب، عمیق‌تر می‌شود و به پوشش داخلی مو به نام “اندو کوتیکول” می‌رسد.

پیشگیری از آسیب دیدن موها

مو

دکتر نیکول راجرز، استادیار بالینی پوست در دانشگاه تولان می‌گوید: این نوع آسیب، نتیجه کاهش توانایی بدن در ترمیم خودش است. در دهه ۲ و ۳ زندگی شما، بدن(از جمله موهای شما)آسیب‌های بیرونی را نسبتا سریع، ترمیم می‌کند. اما وقتی میانسال شوید، مو بسیار سریع‌تر در هم می‌شکند و پوشش بیرونی آن، با سرعت کمتری ترمیم می‌شود. در نتیجه پوشش داخلی مو نسبت به همان آسیب‌های بیرونی که قبلا محافظت می‌شد، آسیب پذیر می‌شود.اما وقتی موهایتان کاملا خشک و دچار موخوره شدند، نباید دست روی دست بگذارید. کارهایی وجود دارد که می‌توانید برای کاهش آسیب موهایتان انجام دهید :

پیشگیری از آسیب دیدن موها

کمتر از رنگ مو استفاده کنید

تا جایی که ممکن است موهایتان را کمتر رنگ کنید. از سایه رنگ‌هایی استفاده کنید که به دکلره نیاز نداشته باشند یا بجای روشن کردن کل موهایتان،‌هایلایت‌های تکه‌ای را انتخاب کنید. راجرز می‌گوید: فرایندهای شیمیایی قوی که برای روشن کردن موی قهوه‌ای به رنگ بلوند پلاتینی بکار می‌روند، موها را بیشتر متخلخل می‌کنند و در معرض شکستگی قرار می‌دهند.

پیشگیری از آسیب دیدن موها

در هنگام آرایش موهایتان، دقت کنید

برای آرایش موها از موادی استفاده کنید که حاوی سیلیکون یا دایمتیکون باشند تا تارهای مو را بپوشانند و علاوه بر پرتر و ضخیم‌تر نشان دادن مو، از ساقه موها محافظت کنند. قبل از استفاده از وسایل حرارتی برای آرایش موها، با استفاده از یک اسپری محافظ حرارتی، موها را آماده کنید. راجرز پیشنهاد می‌کند از ابزارهای حرارتی که درجات گرمایی مختلف دارند، استفاده کنید و آنها را روی پایین‌ترین حرارت ممکن، تنظیم کنید. هنگام استفاده از سشوار، کلاهک آن را حداقل ۶ اینچ، دورتر از موهایتان نگه دارید و همچنین از پایین‌ترین حرارت سشوار استفاده کنید.

پیشگیری از آسیب دیدن موها

رژیم غذایی مناسب داشته باشید

برای تقویت مو از داخل، راجرز توصیه می‌کند که خانم‌ها، ۴۰ تا ۴۶ گرم پروتئین در هر روز مصرف کنند(برای مصرف این مقدار، نیاز به مصرف مکمل ندارید) زیرا تارهای مو از پروتئین ساخته شده. به همراه آن ، آهن کافی(حدود ۱۸ میلی گرم در روز برای زنان زیر ۵۰ و ۸ میلی گرم برای زنان بالای ۵۰)نیز بخورند.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.