روش های نوین پاکسازی صورت و جوانسازی پوست

روش های نوین پاکسازی صورت و جوانسازی پوست

اگر پوستی شفاف، جوان و عاری از آلودگی می خواهید، در ادامه این مطلب همراه ما باشید. ما به طور مفصل از انواع روش های نوین جوان سازی پوست و پاکسازی صورت را برای داشتن پوستی ایده آل شرح داده ایم.

این روزها زندگی در شهرها و انواع آلودگی های هوا، استرس، مشکلات هورمونی و یا استفاده از لوازم آرایشی سنگین اثرات سوء بسیاری بر پوست داشته و باعث شده پوست کدر، دچار جوش، جای لک و انواع عارضه های دیگر شود که نتیجه آن چیزی جز چروک های ریز و درشت و پیری زودرس نیست. مراقبت از پوست از طریق پاکسازی می تواند راه عملی و موثری برای مشکلات این چنینی باشد. بهتر است بدانید پاکسازی صورت و جوان سازی پوست دو مقوله جدا از یکدیگر نیستند.

پاکسازی صورت همانطور که از نامش پیداست در واقع فرایند تمیز کردن پوست از آلودگی ها، لایه برداری و تخلیه جوش ها علی الخصوص جوش های سر سیاه است. این عمل موجب شفافیت پوست، رفع کدری و چروک های ریز و درشت و خون رسانی بیشتر به بافت ماهیچه های زیر پوست صورت و سفت تر شدن عضلات صورت می شود و در نتیجه به حفظ شادابی و جوانی پوست کمک زیادی خواهد کرد. به همین دلیل است که می گوییم پاکسازی و جوانسازی پوست صورت دو مقوله جدا نیستند و در واقع مکمل یکدیگرند. روش های جوانسازی پوست زمانی ایده ال عمل می کنند که از قبل پاکسازی صورت انجام شده باشد. ما در زیر انواع روش های پاکسازی و جوانسازی نوین پوست صورت را به طور مفصل شرح داده ایم.  با ما همراه باشید.

انواع روش های نوین پاکسازی پوست

روش های نوین پاکسازی صورت انواع مختلفی دارد که هر کدام در فرایند خود، تکنیک خاص و ابزارها و دستگاه های مخصوصی را دارند. معمولا استفاده از این روش ها در کلینیک های تخصصی پوست انجام می شود. در ادامه ما چند روش رایج پاکسازی صورت با متدهای جدید را آورده ایم.

 • استفاده از لیزر برای پاکسازی و جوان سازی پوست

لیزر کاربرد وسیعی در پزشکی و علی الخصوص در مبحث زیبایی و پوست دارد. استفاده از لیزر برای پاکسازی، لایه برداری و نتیجتا جوانسازی پوست صورت بسیار موثر است. در این راستا با استفاده از لیزر، تمام پوست را با ظرافت لایه برداری می کنند که در نتیجه لایه های مرده پوست برداشته خواهد شد. این روش لایه برداری علاوه بر اینکه موجب پاکسازی صورت می شود در واقع نوعی جوانسازی پوست هم محسوب می شود. در این روش، پوست به مرور سفت تر، جوان تر و شفاف تر خواهد شد. برای اجرای لیزر، بسته به موضع استفاده معمولا از بی حسی موضعی و یا عمومی استفاده می شود.

 • پاکسازی عمیق پوست صورت

روش پاکسازی عمیق معمولا در چند مرحله در کلینیک انجام می گیرد. طی مراحلی که در این روش انجام می شود به شما کمک می گردد تا از شر آلودگی ها، چربی های سطح پوست، جوش های سرسیاه و… رها شوید. در این روش از بخور، لایه برداری، ماساژ و انواع ماسک صورت و دور چشم و… نیز برای بهبود نتیجه استفاده می شود. در پاکسازی عمیق با استفاده از ماساژ و ماساژور جریان خون را در زیر پوست تحریک کرده و به ترمیم سلول های آسیب دیده کمک می کنند که در نهایت موجب جوانسازی پوست نیز خواهد شد. در این روش مراحل زیر انجام می گیرد:

 • ابتدا پوست به طور کامل  با استفاده از مواد شوینده مناسب پوست شسته شده تا آلودگی های سطحی از پوست پاک شود.
 • سپس سطح پوست با یک اسکراب ملایم لایه برداری شده و سلول های مرده از سطح پوست جدا می شود.
 • پوست صورت با استفاده از بخور آب رسانی خواهد شد و جوش های سر سیاه به دلیل تاثیر بخور بر پوست خارج می شوند.
 • ماساژ حرفه ای و استاندارد که نتیجه آن خون رسانی به پوست است، انجام می شود.
 • استفاده از ماسک های مختلف که هر یک تاثیر به خصوصی بر پوست دارند، مانند ماسک لیفتینگ، روشن کننده، آبرسان و…. در دستور کار قرار می گیرد.
 • معمولا در این روش برای جذب بهتر ماسک ها از نور LED نیز استفاده می شود. انواع نورهای LED با توجه به رنگ آن تاثیر خاص خود را بر پوست دارند.
 • پاکسازی با میکرودرم

میکرودرم ها درواقع دستگاه هایی هستند که خاصیت مکندگی دارند و از این طریق لایه های مرده پوست را لایه برداری می کنند. دستگاه میکرودرم از دو لوله تشکیل شده که در کنار یکدیگر قرار داشته و به طور همزمان کار می کنند. در این دستگاه از یکی از لوله ها کریستال های اکسید آلومینیوم با فشار به روی پوست اسپری شده و به طور همزمان از لوله دیگر لایه هایی از پوست که جدا شده و مواد دیگر باقی مانده بر پوست مکیده می شود. در واقع اسپری کردن از یک لوله و مکش از لوله دیگر به طور همزمان اتفاق می افتد. در کنار لایه برداری و پاکسازی صورت، میکرودرم باعث تولید کلاژن در پوست و جوانسازی آن نیز خواهد شد.

نتایج مثبتی که با میکرودرم کسب می کنید:

 • میکرودرم جریان خون را در پوست افزایش می دهد.
 • تحریک کلاژن سازی
 • استفاده از میکرودرم موجب رفع منافذ باز و ایجاد ظاهری یکدست در پوست می شود.
 • سفت تر شدن پوست صورت و افزایش خاصیت کشسانی
 • ایجاد نرمی و لطافت در بافت پوست
 • کاهش خطوط و چروک های ریز پوستی
 • اثرات دارو و ماسک های آب رسان، شفاف کننده، دارویی و… را افزایش می دهد.

روش های نوین پاکسازی صورت و جوانسازی پوست

روش های نوین جوان سازی پوست

هر کدام از روش های گفته شده درباره پاکسازی صورت با تحریک تولید کلاژن و افزایش خون رسانی به بافت زیرین پوست، باعث جوانسازی پوست نیز خواهد شد. علاوه بر آن ها روش های جداگانه ای برای جوان سازی پوست نیز وجود دارد. در زیر به تعدادی از این روش های نوین اشاره می کنیم:

 • جوانسازی با لیفتینگ: لیفت صورت در واقع همان عمل کشیدن پوست صورت می باشد و کاربرد آن جوان تر نشان دادن پوست و حالت چهره شخص است. همه ما می دانیم که داشتن ظاهری زیبا و بشاش و جوانتر ارتباط مستقیمی با اعتماد به نفس ما دارد. در این بین صورت ما مهمترین جز بدن ماست که به مانند یک تابلو نقاشی، زیبایی ما را به نمایش می گذارد. لیفت صورت معمولا با دو روش با جراحی و بدون جراحی انجام می شود که بسته به شرایط و با تشخیص پزشک انتخاب می شود.
 • جوانسازی با لایه بردارهای شیمیایی: در این روش سلول های مرده پوست با استفاده از محلول های حاوی گلیکولیک اسید یا تری کلرواسیتیک اسید برداشته شده و بر اساس عمق و نفوذ این مواد به از بین بردن لکه های ناشی از افزایش سن، بد رنگی های پوست و… می انجامد.
 • استفاده از میکرونیدلینگ: میکرونیدلینگ روشی است که در آن سوزن هایی بسیار ظریف و ریز با استفاده از دستگاه تا عمق درم و اپی درم پوست نفوذ کرده و به همین دلیل باعث ایجاد جوانسازی در پوست خواهد شد. میکرونیدلینگ در واقع با نفوذ سوزن ها به عنوان یک محرک مکانیکی در عمق پوست لایه پوست چسبیده در اطراف چروک، جای آکنه و اسکار ها را جدا کرده و با ایجاد زخم های بسیار کوچک، کلاژن سازی پوست را تحریک می کند. در نهایت با بهبود زخم فرورفتگی جای اسکار و یا جوش ها از بین خواهند رفت. در بعضی از دستگاه ها همزمان با ایجاد سوراخ های ریز توسط دستگاه میکرونیدلینگ، سرم هایی نیز به پوست تزریق می شود و در نتیجه خیلی زود جذب پوست خواهد شد و عمل جوانسازی و محو چین و چروک ها را تسریع می بخشد.
 • تزریق ژل لب و تاثیر آن در جوانسازی: لب ها بر اثر مرور زمان معمولا بافت ماهیچه ای خود را از دست می دهند و در اطراف آن چروک های ریز و درشت ایجاد می شود. معمولا برای رفع این حالت، از تزریق ژل لب استفاده می شود. در این روش با تزریق ژل به لب ها چروک ها را از بین برده و بافت ماهیچه ای و برجسته لب ها را به آن باز می گردانند. این روش فقط برای افراد مسن مورد استفاده قرار نمی گیرد؛ بلکه برای خانم ها و آقایان جوان که از فرم لب های خود رضایت ندارند نیز استفاده می شود. در این روش از ژل های حاوی کلاژن و یا هیالورونیک اسید استفاده می شود که هر یک می تواند با توجه به توصیه پزشک و خواست شما قابل انتخاب است.
 • تاثیر تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست: بوتاکس یا همان بوتولینوم توکسین، نوعی سم رقیق شده است و خطر بسیار کمی برای بدن دارد. از این روش برای برطرف کردن چین و چروک های ریز و درشت پوست صورت استفاده می شود. با این روش می توان چروک های اطراف چشم، لب ها، پیشانی و… را رفع نمود. تاثیر واقعی تزریق بوتاکس معمولا چند ماه بعد پدیدار خواهد شد. زیرا معمولا این ماده به مرور جذب عضلات شده و به مرور از انقباض عضلات جلوگیری می کند. تزریق بوتاکس از رایج ترین روش های جوانسازی پوست محسوب می شود.

برای پاکسازی صورت به کدام کلینیک مراجعه کنیم؟

این روزها در بسیاری از آرایشگاه ها نیز خدمات پاکسازی انجام می شود که محدود به استفاده از اسکراب ها و ماسک های پوستی است. ضمن این که این مراکز صلاحیت و آموزش کافی برای انجام پاکسازی تخصصی پوست را ندارند. از طرفی دستگاه های خدمات و پاکسازی صورت معمولا بسیار گران قیمت هستند و تنها در مراکز تخصصی پوست یافت می شوند. مجموعه خانه سفید در کنار کادری متخصص با سابقه ای ۱۵ ساله در زمینه پوست و مو از آخرین تکنولوژی روز دنیا برخوردار است. ضمن اینکه قبل از هر اقدامی مشاورین مجموعه صحیح ترین روش درمانی را با توجه به شرایط پوستی هر فرد، به او معرفی می نمایند و فرد با آگاهی کامل به انتخاب روش مناسب می پردازد.

روش های نوین پاکسازی صورت و جوانسازی پوست


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.