هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی چقدر است؟ لیزر لابیاپلاستی بهتر است یا جراحی سنتی؟ آیا می‌توان همزمان با لابیاپلاستی دیگر جراحی‌های زیبایی واژن را نیز انجام داد؟ اگر شما هم جواب این سوالات را نمی‌دانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. یکی از شایع‌ترین سوالاتی که در رابطه با جراحی‌های زیبایی می‌شود هزینه آن عمل جراحی است. به همین خاطر اغلب افرادی که قصد جراحی زیبایی واژن دارند معمولا راجع‌به هزینه لابیاپلاستی می‌پرسند. هزینه لابیاپلاستی ۱۴۰۰ از پایه حدودا ۷ میلیون تومان است.

توجه داشته باشید که عوامل متعددی بر روی هزینه جراحی لابیاپلاستی تاثیرگذار است و تعرفه لابیاپلاستی فرد به فرد متفاوت است به همین خاطر تعیین قیمت دقیق این جراحی امکان پذیر نیست و باید پس از ویزیت نزد جراح هزینه را سوال کنید. لابیاپلاستی یک جراحی زیبایی واژن است که با هدف اصلاع نامتقارنی یا بزرگ بودن سایز لابیا مینور صورت می‌گیرد. شکل و فرم واژن و لابیاها در افراد مختلف متفاوت است بنابراین نمی‌توان شکل یا سایز استانداردی را برای لابیاها در نظر گرفت.

اما برخی مواقع ممکن است فرم لابیاهای واژن فرد موجب ظاهر نادرستی برای واژن شده باشد که در این صورت می‌توان آن را با کمک جراحی لابیاپلاستی اصلاح کرد. هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی نیز تا حدود زیادی به شکل واژن، میزان تغییرات لازم و تکنیکی که جراح انتخاب می‌کند بستگی دارد. سوال دیگری که معمولا خانم‌ها می‌پرسند این است که آیا بیمه هزینه لابیاپلاستی را می‌دهد؟ هزینه عمل‌های زیبایی تحت پوشش بیمه‌ و بیمه‌های تکمیلی قرار نمی‌گیرد.

هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی به چه عواملی بستگی دارد؟

همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم عوامل متعددی می‌تواند هزینه جراحی لابیاپلاستی را متغیر کند. از همین‌رو برای تعیین دقیق قیمت لابیاپلاستی ابتدا باید یک کلینیک لابیاپلاستی پیدا کنید تا پس از معاینه از سوی پزشک متخصص هزینه نهایی این جراحی به شما اعلام شود. در ادامه به بررسی مواردی که قیمت لابیاپلاستی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهند خواهیم پرداخت.

شکل و فرم لابیاها

یکی از مهم‌ترین مواردی که هزینه جراحی لابیاپلاستی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد فرم لابیا مینور است. همان‌طور که گفته شد این هزینه فرد به فرد متفاوت است. اگر عدم تقارن لابیا شدید باشد یا به میزان زیادی افتاده و آویزان به نظر برسد جراح برای اصلاح آن باید از تکنیک‌های پیچیده‌تری استفاده کرده و وقت بیشتری بگذارد بنابراین میزان هزینه آن نیز افزایش خواهد داشت.

تکنیک لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی را می‌توان از طریق تکنیک‌های مختلفی انجام داد. انتخاب مناسب‌ترین تکنیک برای هر فرد باز هم به وضعیت لابیا و میزان تغییراتی که نیاز دارند بستگی دارد. هر چه تکنیکی که جراح انتخاب می‌کند دشوارتر باشد، جراحی لابیاپلاستی نیز پر هزینه‌‎تر خواهد شد. توجه داشته باشید که تشخیص تکنیک درست با توجه به وضعیت و فرم لابیاهای هر فرد به تخصص و مهارت بالایی نیاز دارد. بنابراین باید در انتخاب جراح لابیاپلاستی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

تخصص و مهارت جراح

از دیگر عواملی که هزینه لابیاپلاستی را تعیین می‌کند سابقه و مهارت جراح لابیاپلاستی است. هر چه جراح خوش‌نام‌تر باشد و تخصص بیشتری در این زمینه داشته باشد، ممکن است میزان هزینه‌ای که برای لابیاپلاستی درخواست می‌کند بیشتر باشد.

 البته که همیشه هزینه بالا نشان از تخصص و مهارت ندارد و بطور کلی باید در انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی با احتیاط بیشتری عمل کنید. بسیار پیش آمده است که خانم‌ها نزد پزشکانی غیر متخصص تنها به دلیل هزینه کمتر لابیاپلاستی کرده‌اند و عوارض‌های زیادی را متحمل شده‌اند.

هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی

جراحی در بیمارستان یا کلینیک

از دیگر مواردی که هزینه لابیاپلاستی را تعیین می‌کند انتخاب محل انجام جراحی است. هزینه این عمل زیبایی واژن ممکن است در برخی کلینیک‌ها یا بیمارستان‌های خصوصی بیشتر باشد که این موضوع طبیعی است. هرچه خدماتی که پیش و پس از جراحی به شما از سوی آن مرکز جراحی ارائه می‌شود بیشتر باشد، هزینه جراحی لابیاپلاستی نیز بیشتر خواهد شد. اگر به دنبال یک کلینیک لابیاپلاستی در تهران هستید ما بیتاکلینیک را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

شیوه انجام جراحی

شیوه انجام لابیاپلاستی یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که هزینه لابیاپلاستی را تعیین می‌کند. لیزر لابیاپلاستی و جراحی به شیوه سنتی و با تیغ جراحی از شیوه‌های انجام این جراحی به شمار می‌روند. لیز لابیاپلاستی یک درمان سرپایی است که در کلینیک انجام می‌شود و بیمار نیازی به گرفتن بیهوشی یا بستری شدن در بیمارستان نخواهد داشت.

اما جراحی به شیوه سنتی کمی سخت‌تر و دوره نقاهت طولانی‌تری دارد. باتوجه به مزایایی که لیزر لابیاپلاستی نسبت به جراحی سنتی دارد، اغلب خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای اصلاح فرم لابیاهای خود از لیزر استفاده کنند. هزینه لیزر لابیاپلاستی با توجه به اینکه یک درمان سرپایی است و نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد کمتر از جراحی سنتی خواهد بود.

لیزر لابیاپلاستی چیست؟

هزینه جراحی و عمل لابیاپلاستی

کمی پیش راجع‌به لیزر لابیاپلاستی و تاثیری که می‌تواند بر روی تعرفه لابیاپلاستی بگذارد صحبت کردیم. در این شیوه برای ایجاد برش بر روی لابیا به جای تیغ جراحی از لیزر استفاده می‌شود. لیزر لابیاپلاستی مزایای بیشتری نسبت به جراحی سنتی دارد. برخی از این مزایا عبارتنداز:

  • احتمال ابتلا به عفونت در آن بسیار کم است.
  • فرد درد و خونریزی کمتری را تجربه خواهد کرد.
  • عوارضی چون باقی ماندن جای اسکار و بخیه بر روی لابیا را نخواهد داشت.
  • فرد پس از لیزر لابیاپلاستی می‌تواند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرد.
  • بدون نیاز به بیهوشی قابل انجام است.

با توجه به مزایای فوق گاهی اوقات نمی‌توان لیزر را جایگزین جراحی سنتی لابیاپلاستی کرد چراکه میزان تغییرات حاصل در لیزر محدود است. به عبارتی اگر عدم تقارن لابیاها زیاد باشد برای اصلاح آن‌ها لیزر نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت و باید از طریق جراحی سنتی آن را اصلاح کرد.

هزینه لیزر لابیاپلاستی بیشتر است با جراحی؟

همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم هزینه جراحی سنتی لابیاپلاستی از لیزر بیشتر است. تکنیک‌هایی که در روش جراحی از آن‌ها استفاده می‌شود سخت‌تر و پیچیده‌تر هستند. از طرفی جراحی به شیوه سنتی در اتاق عمل صورت می‌گیرد به همین خاطر هزینه جانبی دیگری چون هزینه متخصص بیهوشی، هزینه‌های مربوط به کلینیک، دستمزد کادر اتاق عمل و… نیز به هزینه لابیاپلاستی افزوده می‌شود. در نهایت باید گفت قیمت لابیاپلاستی با لیزر کمتر است اما نتیجه لیزر لابیاپلاستی نیز همیشه رضایت بخش نخواهد بود.


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *