دستور پخت پلو مخلوط با گوشت چرخ کرده یک غذای مشهور یونانی

دستور پخت پلو مخلوط با گوشت چرخ کرده یک غذای مشهور یونانی

دستور پخت پلو مخلوط با گوشت چرخ کرده

دستور پخت پلو مخلوط با گوشت همانطور که از نامش مشخص است کاملا مخلوط است و از انواع سبزیجات مقوی و رنگارنگی تظیر فلفل سبز , نخود سبز, قارچ, و ذرت استفاده شده است امیدوارم که از تهیه این غذای یونانی لذت ببرید.

مواد لازم

برنج ۴ لیوان
نخود سبز پخته ۱ لیوان
ذرت پخته ۱ لیوان
گوجه فرنگی ۱ عدد
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
فلفل سبز ۱ عدد
قارچ خرد شده ۱ لیوان
سیر  ۲ حبه
پیاز ۲ عدد
نمک و فلفل به مقدار لازم

 

 

دستور پخت پلو مخلوط با گوشت چرخ کرده یک غذای مشهور یونانی

برنج را از ۳۰ دقیقه قبل در مقداری آب و نمک خیس دهید ، سپس با چند لیوان اب و مقداری نمک داخل قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. بعد با اب ولرم ابکشی کنید ( زمانی برنج را ابکشی کنید که وقتی دانه برنج را میان دو انگشت میفشارید مغز ان کمی خام و اطراف ان کمی نرم باشد ).

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. یک پیاز و سیرها را ریز خرد کنید و داخل روغن تفت دهید تا نرم شوند. سپس قارچ های خرد شده و نخود فرنگی را اضافه کنید و چند دقیقه تفت دهید.

داخل کاسه ای مخلوط نخود و قارچ تفت خورده ، فلفل سبز خرد شده ، ذرت ، گوجه فرنگی خرد شده و برنج آبکشی شده را اضافه و با چنگال مخلوط کنید ، ته قابلمه کمی روغن بریزید و سیب زمینی حلقه شده قرار دهید. سپس مواد پلو را داخل قابلمه بریزید و حرارت را زیاد کنید تا بخار کند ، نصف لیوان اب و مقداری روغن روی برنج بریزید و حرارت را کم کنید و دم کنی را بگذارید تا برنج دم بکشد.

در این فاصله کوفته ها را اماده کنید. گوشت چرخ کرده را با ۱ پیاز رنده شده ، نمک و فلفل مخلوط کنید و بصورت کوفته هایی در اورید و در روغن سرخ کنید. پس از اماده شدن برنج را در ظرف بکشید و با گوشت قلقلی تزیین و سرو کنید.

برای: ۴ نفر
حاضر است در : ۷۵ دقیقه
وعده: شام, نهار
دسته بندی دستور آشپزی : پلو و چلو
مواد لازم : برنج, پیاز, ذرت, سیر, فلفل سبز, قارچ, گوجه فرنگی, گوشت چرخکرده, نخود سبز


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.