عادات اشتباه روزمره که باعث کاهش انرژی ما می شوند

عادات اشتباه روزمره که باعث کاهش انرژی ما می شوند

 

برخی عادت های روزمره می توانند باعث کاهش انرژی شما و بروز خستگی در طول روز شوند. اگر می خواهید انرژی خود را افزایش دهید پیشنهاد می کنیم با عادت نادرست آشنا شوید. حضور در فضای سبز و مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین ب کمک زیادی به شما در رفع کسلی و بی حوصلگی تان خواهد کرد.

بعضی‌ها فکر می‌کنند با خوردن قهوه می‌توانند احساس خستگی و تنبلی را جبران کنند. اما رفتارها و عادات بدی هستند که باعث این تنبلی و خستگی بیش از حد می‌شوند و باید جلوی آن‌ها را گرفت. اگر ناهارتان را پشت میز کار یا در حین انجام دادن کارهایتان می‌خورید، عجیب نیست که احساس خستگی و بی‌حوصلگی شدید داشته باشید.

۲۰ دقیقه در فضای آزاد و سرسبز بودن، حتی بیشتر از ورزش کردن یا معاشرت اجتماعی، می‌تواند باعث تقویت انرژی شما شود. اگر غذایتان را در فضای آزاد بخورید، این تقویت انرژی خیلی بهتر می‌شود. اگر هم مجبورید که میز کارتان را ترک نکنید، می‌توانید در فضای اتاق کارتان از تصاویر و منظره‌های سرسبز طبیعت استفاده کنید.

اگر خیلی زیاد یا خیلی کم موز، دانه کدو تنبل، آجیل، لوبیا سبز و ماهی تن می‌خورید، سیستم انرژی بدن‌تان را دچار اختلال می‌کنید. این خوراکی‌ها و غذاها، منیزیم خیلی زیادی دارند که برای تامین انرژی بدن حیاتی هستند. اگر خیلی کم از این‌ها استفاده کنید، دچار خستگی جسمی و روانی خواهید شد. اگر هم بیش از حد بخورید، با شل شدن عضلات مواجه خواهید شد. پس بهتر است به‌اندازه متعادل از این خوراکی‌ها بخورید و برای اطمینان با پزشک متخصص درباره این موضوع مشورت کنید.

مدتی است که رژیم‌های غذایی بدون کربوهیدرات، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند، اما این رژیم‌ها برای وضعیت انرژی بدن مناسب نیستند. بدن و مغز انسان به کربوهیدرات سالم و استاندارد به‌عنوان سوخت اصلی و مهم نیاز دارد. تحقیقان نشان می‌دهند که رژیم‌های غذایی بدون کربوهیدرات یا با کربوهیدرات کم، باعث خستگی بیشتر و کاهش انگیزه برای فعالیت می‌شود. استفاده از کربوهیدرات‌های طبیعی مثل سیب‌زمینی شیرین، غلات سبوس‌دار و میوه‌ها خیلی بهتر از کربوهیدرات محصولات فرآوری‌شده است.

افرادی که صبحانه را به دلیل عجله یا میل نداشتن از وعده‌های غذایی خود حذف می‌کنند، علاوه بر مشکلات جسمی و گوارشی به مشکلات ذهنی نیز مبتلا می‌شوند. بدن شما در طول شب هیچ ماده‌ی غذایی دریافت نکرده و در صبح‌ها نیاز زیادی به قند پیدا می‌کند. بهتر است با خوردن یک صبحانه‌ی سالم حاوی فیبر، پروتئین، ویتامین و مواد معدنی، بدن خود را برای یک روز کاری آماده کنید. مصرف مواد غذایی سرشار از ویتامین ب مانند موز، آناناس و آووکادو نیز، می‌تواند موجب افزایش تمرکز در طول روز شود.

 


به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین ایمیل

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.